„Dva muži převáželi uloveného a částečně vyvrženého jelena i s trofejí, který nebyl označen předepsaným způsobem podle zákona o myslivosti," informoval mluvčí Petr Kmínek. Proto byli oba podezřelí na místě zadrženi a poté museli policistům ledacos vysvětlovat. „Na základě zjištěných skutečností byl jeden z nich obviněn z přečinu pytláctví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. V současné době je stíhán na svobodě. Způsobená škoda přesáhla částku 50 tisíc korun," doplnil Petr Kmínek. Ulovený kus si od policistů převzali pracovníci společnosti Lesy České republiky.

Několik piv a panáků, to se pak jede těžko

Trutnov - K nehodě do Novodvorské ulice museli krátce před jednadvacátou hodinou čtvrteční vyrazit policisté. „Dvaatřicetiletá opilá cyklista zřejmě při jízdě po chodníku najela na vyvýšenou obrubu a havarovala. Způsobila si lehká poranění. Přiznala, že před jízdou vypila několik piv a panáků. Navíc neměla kolo v noční hodinu osvětlené," připomněla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Drahý zapalovač zmizel i s dívkou

Žacléř - Do jednoho z místních barů přivolal před čtvrteční půlnocí šestadvacetiletý mladík policisty. Seděl na baru s černovláskou a chlubil se jí zapalovačem Zippo za necelé 3 tisíce. Dívce se zřejmě tak zalíbil, že mu ho ukradla.

I s málem alkoholu bude mít řidič problém

Vrchlabsko - Mezi obcemi Dolní Lánov a Fořt kontrolovali policisté řidiče vozu opel. Dvaačtyřicetiletý muž nadýchal 0,38 promile a přišel tak o řidičský průkaz. Navíc mu ve správním řízení hrozí vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení.