Sedmadvacetiletý muž byl teprve v únoru po třech letech propuštěn z basy, aby se opět vrátil ke své živnosti, za niž byl odsouzen. Jezdil skoro týden co týden do Polska pro léky na výrobu pervitinu, který pak nejméně dvakrát do měsíce vyráběl a poté prodával. A protože se mu peněz na živobytí přesto nedostávalo, přilepšoval si drobnými krádežemi. Už skončil ve vazbě v královéhradecké věznici a hrozí mu až deset let za mřížemi.

„Jelikož byl bez zaměstnání, finanční prostředky si opatřoval opět nezákonně. Vloupal se do jedné restaurace v Trutnově, násilím vnikl na pozemek a zde z garáže odcizil nářadí, odmontoval hliníkové pneumatiky z vozidla BMW, a tak svým jednáním způsobil škodu téměř 100 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muže policisté zadrželi v pátek večer, policejní komisař ho druhý den obvinil ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále z přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pozor na podvodníka s kotci!

Semily - Koncem srpna vyhledal 35letý muž ze Semilska na bazarových internetových stránkách nabídku odprodeje psího dvoukotce za 30 000 korun. Spojil se s prodejcem nejprve e-mailem a později s ním komunikoval i telefonicky a prostřednictvím sms zpráv. Podle dohody mu dne 22. září poukázal na jeho účet 30 000 korun a čekal na zboží. Podvodník se mu ještě potom několikrát ozval, aby s ním domluvil barvu kotce a ještě nějaké konkrétní detaily. Naposledy byl s oznamovatelem ve spojení koncem října a pak se definitivně odmlčel, i když zaplacený kotec kupujícímu do dnešního dne nedoručil. Policisté varují zákazníky, kteří shánějí kotce, před těmito podvodníky.

Před vězením neutekl, policisté ho vypátrali v bytě

Trutnov - Muž podezřelý z fyzického napadení u prodejny na Náchodské ulici v Trutnově, které řešili trutnovští policisté v sobotu krátce po 19. hodině, skončil v policejní cele. Muži zákona ho vypátrali v jednom z bytů v téže ulici. „Druhý den byl hříšník policisty eskortován do vězení. Po dvaadvacetiletém mladíkovi bylo totiž vyhlášeno pátrání a byl na něho Okresním soudem v Trutnově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za předchozí trestnou činnost," uvedla k zadržení policejní mluvčí Šárka Pižlová.