S platovou pistolí a šátkem přes obličej se ve středu 13. června pokusila vykrást 65letá seniorka zlatnictví v centru krajského města. Díky duchapřítomnosti prodavačky skončila však po pár minutách v rukou policie, která následně zjistila, že jedná o známou firmu. Seniorka totiž přesně před půl rokem vykradla poštovní pobočku v ulici Fráni Šramka, odkud si v polovině loňského prosince odnesla desítky tisíc korun. Přesně po půl roce se vydala na červnovou loupeživou výpravu podruhé.

„Prodavačka zlatnictví zavolala na linku 158 a uvedla, že do obchodu vstoupila starší žena, která měla na hlavě klobouk a přes obličej šátek a požadovala vydání peněz, přičemž položila na pult střelnou zbraň. Jelikož ji prodavačka řekla, že nemůže otevřít pokladnu bez nákupu a do prodejny vzápětí vstoupila další zákaznice, seniorka se otočila, vzala zbraň a bez peněz odešla,“ uvedla k průběhu nepovedeného červnového přepadení policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že duchapřítomná prodavačka neúspěšnou lupičku sledovala a pro policii bylo její dopadení už jen formalitou trvající pár minut.

Pro dárky na poštu

V polovině loňského prosince se těsně před polední pauzou otevřely dveře pošty v ulici Fráni Šrámka, kterými do prostor poštovní pobočky vstoupila zahalená seniorka. Se stoickým klidem přistoupila k přepážce a s namířenou pistolí předala obsluze lísteček s nápisem o přepadení. Vyděšená obsluha seniorce vydala několik desítek tisíc korun. Po loupeživé seniorce se pak zhruba na měsíc slehla zem. Díky kamerovým záznamů se ji však kriminalistům podařilo začátkem ledna dopadnout. „Žena, která v té době nepracovala, ale ani nepobírala důchod, se po zadržení k loupeži hned přiznala. Do protokolu uvedla, že se inspirovala filmy o loupežích, které viděla v televizi a podle toho napsala lísteček s požadavkem o vydání peněz. Přiznala také, že si poštu obhlédla den předtím a asi hodinu před loupeží. Na poštu přijela na kole, které si před poštou zamkla, a na něm i odjela domů,“ uvedla na začátku roku za policii Iva Kormošová s dodatkem, že tehdy seniorka použila k zastrašení plynovou pistoli, kterou měla vypůjčenou od svého přítele. Několik desítek tisíc, které si v prosinci loňského roku zlodějka z pošty odnesla pak použila k nákupu televize a notebooku. Po svém nedávném „dobrodružství“ ve zlatnictví už ovšem žena nebude na trest čekat na svobodě. V současné chvíli ji soudce na návrh státního zástupce poslal do vazby. Nepoučitelné 65leté pistolnici hrozí za zvlášť závažný zločin loupeže až 10 let za mřížemi.

Vyloupit poštu přijela na kole
„Žena, která v té době nepracovala, ale ani nepobírala důchod, se po zadržení k loupeži hned přiznala. Do protokolu uvedla, že se inspirovala filmy o loupežích, které viděla v televizi, a podle toho napsala lísteček s požadavkem o vydání peněz. Přiznala také, že si poštu obhlédla den předtím a asi hodinu před loupeží. Na poštu přijela na kole, které si před poštou zamkla, a na něm i odjela domů,“ popsala prosincovou loupež za policii Iva Kormošová s dodatkem, že tehdy seniorka použila k zastrašení plynovou pistoli, kterou měla vypůjčenou od svého přítele.