Tvrdil, že omylem sešel na polskou stranu hor, kde vůbec neměl signál a nemohl tak oznámit, že je v pořádku. Muž se při sestupu z vrcholu Sněžky oddělil od skupiny přátel a ti jej začali během noční túry pohřešovat. Po půl jedenácté kontaktovali Horskou službu, že se jejich kamarád ztratil.

„Povolali jsme záchranáře z okrsků Špindlerův Mlýn, Strážné, Benecko a Pec pod Sněžkou," řekl náčelník Adolf Klepš. Záchranáři podle něj propátrali všechny hřebenové cesty, ale bezvýsledně. Před půl jednou v noci požádali o pomoc i policejní vrtulník. Ten mezi druhou a třetí pomocí termovize prohledal převážnou část prostoru mezi Slezským domem a Špindlerovou boudou, u níž byl muž ubytován.

„Použitá technika nebyla úspěšná, ve čtvrt na pět záchranáři akci přerušili do rozednění. „V šest ráno jsme nasadili celkem 37 členů Horské služby, větší množství terénních aut i čtyřkolek a šest psovodů se psy. Prohledali jsme především sektory v okolí Luční boudy a česko polskou hranici. Tedy místa, kde byl muž naposledy spatřen," připomněl náčelník Klepš.

Záchranáři během pátrání najezdili přes 220 kilometrů a stále bezvýsledně. Po celou dobu ovšem předpokládali, že ztracený turista utrpěl nějaký úraz nebo se zřítil. Pátrání bylo ukončeno až kolem deváté hodiny, když se muž sám ozval.„Důrazně upozorňuji turisty, že se nemají v horském terénu nikdy oddělovat od skupinek, natož se vydávat na túry osamoceni. Pokud ovšem zabloudí, měli by pak zprávu o tom, že se s nimi nic nestalo, jakýmkoliv způsobem podat Horské službě či policistům," apeloval náčelník záchranářů. „Kdyby hledaný muž tak učinil, nemusela rozsáhlá akce vůbec začít," dodal náčelník Adolf Klepš.