Její obětí se loni v březnu stala šestatřicetiletá matka čtyř dětí. K tomuto činu se však Pekár odmítl přiznat. „K vraždě jsem neměl motiv," prohlásil rozhodně.

Ženina smrt byla děsivá. Podle lékařů ji  pachatel bil a kopal do hlavy, bodal nožem do hrudníku, břicha a zad a škrtil elektrickým kabelem utaženým kolem krku i rukama.  Tělo pak naložil do auta a odvezl do lesa u Žďáru nad Sázavou, kde je hodil do příkopu a zaházel větvemi a textiliemi.

Pekár včera přiznal, že ženu znal. Tvrdil, že se s ní intimně stýkal, ale „o lásku nešlo". Pro něj bylo prý důležité, že se stala jeho spolupachatelkou při krádežích. „Byla špičkový komplic, takový hlídací pitbul," řekl muž. Jezdili prý autem po okolí a hledali, co by mohli ukrást.

Osudného dne za ním prý přijela do ubytovny ve Vysokém Mýtě a řekla mu, že si od kamarádky půjčila byt v Chocni.  Ještě než tam odjeli, koupil jí prý Pekár  za dvě stě korun pervitin. „Ona si to kupovat nemohla, nebylo dealera, kterému by nedlužila peníze," uvedl muž.

Vypověděl, že v bytě spolu byli asi třicet minut, a pak se rozešli. Žena mu prý řekla, že jde zkusit štěstí do herny.  Tehdy ji údajně viděl naposledy. Sám se jel domů vykoupat, protože se chystal na procházku s přítelkyní. „Pak jsem měl objednávku na zvon ze zvoničky na hřbitově v Leštině," popsal Pekár kulantně přípravu na krádež.

Podle státní zástupkyně Hany Flídrové šlo o sexuálně motivovanou vraždu spáchanou sadistickým pachatelem. To obžalovaný odmítl: „Kdybych trpěl sadismem, projevilo by se to už předtím."

Pekár před soudem nestojí poprvé.  V minulosti už byl odsouzen za krádeže, ale i závažnější trestné činy. Z vraždy se zodpovídá podruhé. Před 12 lety ho však soud obžaloby zprostil a odsoudil ho „pouze" za znásilnění.