K údajnému pokusu znásilnění mělo dojít v prosinci loňského roku. „Nezletilou, jejíž věk znal, proti její vůli přenesl do ložnice, kde ji položil do postele a přes její odpor, kdy se snažila údery rukou a kopy nohou jeho jednání ubránit, poškozené svlékl noční košili a spodní kalhotky. Sám si obnažil svůj pohlavní úd, pak poškozené silou roztáhl nohy a v úmyslu na ní vykonat soulož si na ni lehl. K vykonání soulože nedošlo, protože poškozená začala silně křičet,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Milan Šimek.

Podle něho měl Pokorný již v době od září 2005 do prosince loňského roku ve větším počtu případů obnažovat před nezletilou dívkou svůj pohlavní úd. „Po poškozené přitom požadoval, aby mu pohlavní úd brala do úst nebo mu na něj sahala, a to i se slovy, že by s ní chtěl souložit,“ uvedl státní zástupce. Řekl také, že za to obžalovaný v poslední době nezletilé sliboval finanční odměnu nebo koupi nového počítače či MP3 přehrávače. „Proto mu poškozená nejméně ve dvou případech na pohlavní úd sahala, zatímco vzít jej do úst vždy odmítla,“ uvedl Milan Šimek. Dodal, že obžalovaný nezletilou osahával na prsou a přirození.

„Nevím, jak jsem to mohl udělat, jakým stylem,“ odmítl včera u soudu Pokorný obvinění, že chtěl na nezletilé vykonat soulož. Obžalovaný přišel do soudní síně v doprovodu vězeňské stráže. Bylo na něm vidět, že jeho levá noha má omezenou hybnost, postiženou měl i levou ruku. „Mám ji ochrnutou od čtyřiceti let. Kdybych měl někoho držet a roztahovat mu nohy jednou rukou, to nejde,“ tvrdil s odkazem na své tělesné postižení. Pokorný také odmítl obvinění z dalších dvou žalovaných skutků. Podle něho nezletilá dívka měla užší styky s muži z Ukrajiny, kteří tehdy ve Dvoře Králové bydleli.

Emil Pokorný dosud nebyl trestán. Pokud krajský soud uzná, že se žalovaných trestných činů dopustil, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.