„Choval se hlučně, rozhazoval zboží po obchodě a předstíral krádež tak, že si lahve s alkoholem schoval pod bundu. U pokladny však zboží vyndal a zaplatil. Jelikož svým jednáním obtěžoval zákazníky a obchod nechtěl opustit, přivolaní policisté ho zajistili a následně předali na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové," sdělila kuriózní výjezd policistů Šárka Pižlová, mluvčí policistů. Opilý muž nadýchal 2,71 promile alkoholu v dechu.

Chtěl pracovat, nářadí si ukradl

Dvůr Králové n. L. - Královédvorští policisté od pondělí intenzivně pátrají po zloději, který násilím vnikl do garáže v Mánesově ulici ve Dvoře Králové. Odtud odcizil elektrické nářadí v hodnotě 15 tisíc korun. „Svým jednáním však ještě způsobil škodu jeden tisíc korun na vozidle Peugeot, které bylo v objektu parkované. Případ řeší místní policisté pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který v případě prokázání viny hrozí až dva roky ve vězení," doplnila policejní mluvčí z trutnovské stanice Šárka Pižlová.

V baru nad ránem přišel o peníze

Semilsko - O tom, že nad ránem není radno navštěvovat restaurační zařízení, se zřejmě přesvědčil 22letý mladík. Zašel totiž v neděli do jedné turnovské restaurace a posadil se k baru. Na ten položil peněženku a během konverzace se svým známým nad portmonkou ztratil kontrolu. Že zmizela, si všiml až ve chvíli, kdy se chystal zaplatit útratu, na kterou pak nakonec neměl. „Zloděj mladíka spolu s peněženkou připravil o finanční hotovost 500 korun, občanský a řidičský průkaz a dvě platební karty. Host restaurace, který má krádež na svědomí, si ponechal jen peníze a peněženku zahodil. Tu potom někdo našel a okradenému ji vrátil. Turnovští policisté případ kvalifikovali jako přečin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku," informovala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Vandal se vyřádil na omítce domu

Turnov - Turnovští policisté objasňují poškození rodinného domu v lokalitě Malý Rohozec. K události mělo dojít v časovém úseku mezi 17. hodinou 7. října a sedmou hodinou ranní následujícího dne. „Pachatel, po kterém nyní policisté pátrají, postříkal bílou omítku a také skleněné plochy oken černou neznámou tekutinou. Majitel stavbu od zhotovitele zatím oficiálně nepřevzal, proto způsobená čtyřicetitisícová škoda jde na vrub soukromé stavební firmy," upozornila policejní mluvčí Ivana Baláková. Pokud se policistům podaří pachatele dopadnout, čeká ho trestní stíhání pro přečin poškození cizí věci, za což ho soud může poslat až na jeden rok do vězení.

Lekl se srnky a skončil v zastávce

Semilsko - Panika a moment překvapení mohou řidičům v momentě, kdy se na silnici nečekaně objeví zvěř, zkomplikovat život. Stejně jako 23letému mladíkovi, který 5. října kolem 22. hodiny projížděl s vozidlem značky Citroen ve směru od Tuhaně na Žlábek. Tam mu v zatáčce nečekaně vstoupila do silnice srnka. „Nezkušený šofér strhl řízení vlevo, dostal se do smyku a naboural do autobusové zastávky. Střetu se srnkou se skutečně vyhnul, ale na autě a zastávce způsobil škodu za celkem 60 000 korun. Štěstí je, že se při havárii nikdo nezranil," komentovala policejní mluvčí Ivana Baláková.