Ovšem ve chvíli, kdy spatřil policejní hlídku, zpanikařil a výrazně přidal na rychlosti. Tím na sebe strhl pozornost, policisté se za ním rozjeli, aby ho zkontrolovali. Řidič golfu při průjezdu prudké levotočivé zatáčky auto neudržel na mokré silnici a havaroval najetím do zábradlí. Naštěstí se přitom zranil jen lehce. Policisté odhadli škodu na majetku města a vozidle na 30 000 korun. „Při kontrole řidiče dechovou zkouškou muži zákona zjistili, že má v sobě přes dvě promile alkoholu. Navíc bylo jeho vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila k případu policejní mluvčí Ivana Baláková.

Navigaci vystavil a přišel o ni

Turnov – Do osobního vozidla značky Volkswagen Touran, zaparkovaného v Husově ulici v Turnově, se v pátek v noci vloupal neznámý pachatel. Zloděje nejspíš ke krádeži zlákala automobilová navigace výrobce Garmin, kterou si řidič ve vozidle ponechal. Neznámý u vozu rozbil okno pravých předních dveří, jehož oprava vyjde v autoservisu na 10 000 korun. Hodnota zmizelé navigace činí 5 000 korun. „Pokud opouštíme vozidlo, měli bychom si vzít odnímatelné a přenosné části autorádií, CD přehrávačů a také autonavigaci s sebou, předejdeme tak jejich odcizení," apeluje policejní mluvčí ze Semil Ivana Baláková.

Řidič nasměřoval auto do sloupu

Dolní Olešnice – Profesionální hasiči ze Dvora Králové společně s dobrovolníky z Hostinného zasahovali v pondělí odpoledne u dopravní nehody v Dolní Olešnici. Řidič osobního automobilu vyjel ze silnice a narazil do sloupu veřejného osvětlení. „Automobil skončil po nárazu ve svahu. Při nehodě se zranila jedna osoba, která byla ošetřena a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a u havarovaného vozu odpojili autobaterii," řekla Martina Žahourková, mluvčí královédvorských hasičů.

Opilá žena nedobrzdila a narazila

Vrchlabí – Opilá čtyřicetiletá řidička se svou Felicií v pondělí ráno nedodržela bezpečnou vzdálenost za odbočujícím vozidlem Škoda Fabia v Dělnické ulici ve Vrchlabí. Při odbočování došlo ke střetu aut. „Provedená dechová zkouška u řidičky Felicie ukázala pozitivní hodnoty na alkohol, a to 1,95 promile alkoholu v dechu. Na místě přišla o řidičské oprávnění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Viníkovi nehody za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až rok ve vězení.