„Zraněná osoba byla ve stabilizovaném stavu letecky přepravena na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedla tisková mluvčí zahrady Jana Myslivečková a pokračovala: „Příčiny nehody zoo vyšetřuje a zatím nebude k události poskytovat žádné další informace."

Případem se zabývá i policie. „Událost byla na policii oznámena. Momentálně šetříme, co se přesně stalo," potvrdil tiskový mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Naposledy došlo k vážnímu zranění ošetřovatele v zoologické zahradě na počátku loňského února. Tehdy šestadvacetiletého muže ve výběhu zranila slonice Umbu a muže také do nemocnice transportoval vrtulník. Naštěstí se nepotvrdilo podezření na vnitřní zranění ošetřovatele. I tehdy vše vyšetřovala policie, ale protože se nepotvrdilo žádné úmyslné zavinění jiné osoby, nebyl nikdo obviněn.

Tragické nehoda se v zoo stala před více než deseti lety, kdy nemocná slonice jednoho z ošetřovatelů zabila. K případu došlo ve starém pavilonu, který byl nahrazen zcela novým chovným zařízením.