Ženám je 34 a 37 let. "Kriminalisté proti nim zahájili trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy, a starší z nich dále stíháme pro přečin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, tedy prostředky k výrobě pervitinu," informovala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté z Pece pod Sněžkou díky upozornění místního občana vypátrali a následně zadrželi muže, který na horách způsobil škodu za téměř 600 tisíc korun.
Fantom z Pece pod Sněžkou půjde zpátky za mříže. Kradl a ničil věci za statisíce

"Perníkové mámy", jak by se ženám mohlo přezdívat, bydlely společně v pronajatém bytě, každá se svým potomkem a každá z nich měla rozjetý svůj byznys. Starší z žen vařila na dosud neustanoveném místě pervitin z léků, pro které si jezdila do zahraničí. Dále také nakupovala pervitin v Praze, který poté distribuovala svým zákazníkům na Královédvorsku.

Mladší žena obchodovala s nákupem chemikálií, které kupovala v Praze a následně je za úplatu prodávala lidem, kteří z nich vyráběli pervitin. Podle policejní mluvčí nejméně v jednom případě odvezla svou spolubydlící do hlavního města s vědomím, že jedou nakupovat drogy.

Trezor. Ilustrační snímek.
Sháněl peníze na pervitin? Vloupal se do domu v Žacléři a ukradl trezor

"Obě dvě jsou dlouholetými uživatelkami pervitinu a od mládí se zdržují ve společnosti výrobců drog. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili pervitin samotný, prekurzory, marihuanu, teploměr, finanční prostředky a chemikálie k výrobě návykových látek. Zajištěné předměty budou předmětem dalšího odborného zkoumání z odvětví chemie," konstatovala Šárka Pižlová s tím, že obě ženy jsou v současné době stíhány na svobodě a v případě prokázání viny jim hrozí až pět let za mřížemi.