Julius Bielik, někdejší skvělý obránce fotbalové Sparty i reprezentace, čelil v kariéře například velké Barceloně.

Nyní bojuje na jiném poli, podle obžaloby je hlavním poškozeným v případu podvodu. Z něj je obviněna Daniela Macháčková a kauzu v tomto týdnu řeší Krajský soud 
v Hradci Králové.

Žena je obžalována, že se od známých snažila získat více než 12 milionů korun. Celková škoda je pak vyčíslena na 10,5 milionu. Část vypůjčených financí totiž vrátila.
„Je prokazatelně usvědčována výpověďmi poškozených a také smlouvami," upozornil státní zástupce Radek Soukup. Macháčkové proto hrozí až desetileté vězení. Největším věřitelem je právě Bielik. Od něj si podle spisu vypůjčila Macháčková 4,5 milionu korun. „Nikdy mi je nevrátila," tvrdil muž, který se živil také jako trenér a manažer hráčů.

Seznámili se v době, kdy Bielik hrál za Hradec. „Byl něco jako můj bratr," řekla.

Jejich peněžní vztah začal, když Macháčková Bielika požádala o půjčku – prý na rekonstrukci domu ve Starém Dvoře, kde také on chtěl postavit své sídlo. „Tvářil se, že peníze nejsou problém," vysvětlila, proč ho oslovila.

První půjčka byla na 150 tisíc, tu žena vrátila, postupně se však vyšplhaly až na 4,5 milionu. „To dokazuje směnka, kterou podepsala," tvrdil Bielik. Verze obžalované je jiná, prý ji podepsala, aby Bielik mohl před obchodními partnery ukázat solventnost.

Také v dalších případech, kdy je obžalována z podvodu (půjčovala si peníze), opakuje: „Jsou to křivá obvinění." Podle státního zástupce je tady však řada přitěžujících okolností.

Která sportovní jména se také objevila v kauze

Nejen bývalý fotbalový reprezentant Julius Bielik je známým sportovcem v kauze obžalované Daniely Macháčkové. Která jména se v ní objevila?

Julius Bielik. Podle obžaloby hlavní poškozený měl přijít až od 4,5 milionu korun. Bielik se proslavil v pražské Spartě, zažil však také angažmá v Hradci.

Aleš Javůrek. Bývalý fotbalista prvoligového Hradce, nyní moderátor zápasů pardubických hokejistů. Jemu měla Macháčková slíbit výhodně kurs (prý VIP) při nákupu eur.

Martin Táborský. Někdejší extraligový hokejista, který hrál za Hradec Králové, pražskou Slavii či Vsetín měl obžalované půjčit peníze. Znala se totiž s jeho ženou. Macháčková tvrdí, že jde o křivé obvinění.

Rostislav Macháček. Někdejší fotbalista Hradce, jenž působil ve Slavii Praha, je manželem obžalované.