Dalšími klasickými podvody jsou falešné sliby nepoctivých podnikatelů. Jen v úterý 10. března zaznamenali hned dva nové případy, kdy se lidé tímto způsobem dostali do křížku se zákonem.

„Jaroměřští policisté zaevidovali podvod při uzavírání úvěrové smlouvy z období března roku 2005. Místní, v té době 26letý muž, uzavřel s jednou leasingovou společností smlouvu na poskytnutí úvěru ve výši 10 tisíc korun. Při jejím sepisování uvedl nepravdivé údaje o svém zaměstnání a výši příjmu. Dopustil se tak falšování údajů, které stačí pro naplnění podstaty skutku úvěrového podvodu. Protože však úvěrová firma oznámila případ až se značným časovým zpožděním, jeho potrestání je již promlčeno. Policisté případ zadokumentovali a poté odložili, neboť trestní stíhání je nepřípustné,“ popsala nám Eva Prachařová případ podvodného úvěru.

Druhý případ podvodného jednání vyšetřují policisté z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují. Ten se týká přelomu roku 2008 a 2009, kdy si obyvatel jedné z okolních vesnic objednal a předem zaplatil nové vstupní dveře. „Muž v prosinci 2008 předal údajnému zprostředkovateli šest tisíc korun, svých dveří se však dodneška nedočkal.

Zprostředkovatel, bydlící v Broumově, nereaguje ani na výzvy ke vrácení peněz. Oklamaný zadavatel zakázky se rozhodl už na nic nečekat vše nahlásil na policii. Policisté případ vyšetřují jako podvod a nepoctivému obchodníkovi hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest,“ uvedla policejní mluvčí.