Ve středu 5. srpna kolem patnácté hodiny přišli do prodejny dva muži. Vybrali si zboží za částku kolem 200 korun a platili pětitisícikorunovou bankovkou. Žena nejdříve vedle této bankovky položila na prodejní pult drobnější peníze ve stejné hodnotě. K její smůle na ni zrovna v té době promluvil další zákazník.

Povedená dvojice toho ihned využila a všechny bankovky sebrala. Následoval rychlý útěk z prodejny a odjezd blíže neustanoveným vozidlem bílé barvy. Podle způsobu jejich počínání chtěli zcela zřejmě prodavačku podvést při rozměňování, ale náhoda jim usnadnila jejich záměr, a tak stačilo peníze prostě ukrást.

K popisu mužů se podařilo zjistit, že první byl 170 centimetrů vysoký, štíhlé postavy, krátce střižených vlasů, tmavší pleti, věk kolem třiceti let. Na sobě měl bílé kalhoty a zelenobílé tričko. Druhý z mužů byl výšky kolem 165 centimetrů, štíhlý, krátké vlasy, stáří okolo třiceti let. Na sobě měl světlé oblečení a bílou kšiltovou čepici.

Neustanovené bílé vozidlo s touto osádkou se v té době pohybovalo po hlavní komunikaci z Hořic na Hradec Králové. Vzhledem k tomu, že se muži mohli pokusit podvést i jiné občany, přivítá policie jejich eventuální podrobnější svědectví, které mohou sdělit na linku 158. Případ prošetřují hořičtí policisté.