„Muže se povedlo zadržet už v sobotu, ke svému jednání se přiznal,“ konstatoval zástupce ředitele policie Trutnov Libor Špráchal a pokračoval: „Sdělili jsme mu obvinění z trestného činu výtržnictví, protože nedocházelo k napadání nebo osahávání dětí. Trestní sazba je v tomto případě do dvou let.“

Podle dostupných informací však minimálně k jednomu kontaktu došlo, a to když se muž minulou středu ráno střetl v Novodvorské ulici se školačkou ze třetí třídy, které sáhl na krk. „Tuto informaci známe, přiznal se, že dívence sáhl na rameno,“ podotkl Špráchal.

Policisté na chování podezřelého muže upozorňovali nejen v ZŠ Rudolfa Frimla, ale také v dalších trutnovských školách a školkách. „Měli jsme vytipované lidi s podobným problémem v chování. Protože se však případů objevilo dost, nechtěli jsme na nic čekat,“ řekl zástupce ředitele trutnovské policie. Zadržený muž navíc sám, podle jeho slov, pociťoval, že je nemocen. V tuto chvíli je tedy v péči lékařů, pravděpodobně mimo Trutnov.

Ředitelka Základní školy Rudolfa Frimla Jitka Libřická na zprávu, že byl exhibicionista chycen, reagovala takto: „Z kriminální policie mně volali v pondělí ráno, určitě jsem si oddychla. Již jsem to oznámila vychovatelkám a učitelkám, aby se zpráva rozšířila. Hlavně, že ho chytli,“ poznamenala.

Trutnovská policie dál na případu pracuje. „Pachatel je nyní vyšetřován na svobodě, je ale poučen, že kdyby svůj čin zopakoval, mohl by se dostat do vazby,“ dodal Libor Špráchal.