O případu informoval mluvčí semilské policie Petr Kmínek. Podobná událost se v sobotu, asi o hodinu a půl dříve, stala i v okrese Česká Lípa. Dva jezdci na motocyklech tam napadli řidiče mercedesu.

Na motoristku na Semilsku začal útočit motocyklista, který se snažil jet podél jejího auta. Kopal za jízdy do dveří škodovky a ženě prý sprostě nadával. Na semaforu u čerpací stanice Robin Oil motocykl vedle auta zastavil. Muž začal bouchat do okna vozu a pokoušel se otevřít dveře. „Když se mu to nepodařilo, praštil vztekle do zpětného zrcátka auta, které se rozbilo,“ popsal Kmínek.

Poté, co se na semaforu rozsvítila zelená, útočník spolu s dalšími motorkáři odjel směrem k čerpací stanici. Policisté žádají případné svědky, kteří incident viděli a mohli by poskytnout důležité informace, aby se s nimi spojili na lince 158. Kolem 14. hodiny se podobná scéna odehrála na Českolipsku na silnici mezi městem Dubá a obcí Jestřebí. Řidič mercedesu se snažil vyhnout díře na silnici, vybočil z řady aut a motocyklista, který se ho zřejmě chystal předjet, se asi domníval, že jej nechce pustit před sebe.

Vůz pronásledoval a bušil do dveří. Když řidič zastavil u značky Stop na křižovatce v Jestřebí, muž na něj spolu s dalším motorkářem zaútočil. Na autě kamenem rozbili okénko a reflektor a šoféra se podle policie snažili z vozu vytáhnout. Sice se jim to nepodařilo, dostal ale do obličeje ránu pěstí. I v tomto případě policisté žádají o pomoc veřejnost, pachatelé totiž z místa ujeli. „Žádné nové poznatky zatím nemáme,“ řekla českolipská mluvčí Ivana Baláková.