ČTVRTEK 30. DUBNA 2015: „Je stále mnoho věcí, na které neznáme odpověď, a svědci by nám mohli pomoci na tyto otázky odpovědět," uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Policie tak pátrá například po řidiči menšího osobního vozu, který projel ve čtvrtek 23. dubna večer ulicí Elišky Krásnohorské. Policisté již dříve uvedli, že na základě provedené pitvy nevylučují, že ženě mohl někdo před smrtí fyzicky ublížit. Tyto pochybnosti vyvstaly po pitvě těla.

Policisté ostatně pátrají po všech svědcích, kteří ulicí Elišky Krásnohorské šli nebo jeli ve čtvrtek mezi tři čtvrtě na deset a desátou hodinou večer. „Prosíme i svědky, kteří policii své svědectví již poskytli, aby tak učinili opakovaně, a to z důvodu nutného spojení jejich svědectví se záznamem z kamerového systému," podotkla Ježková.

Na záznamu kamer je vidět, že ulicí ve 21.55 hodin projelo osobní auto světlé barvy typu hatchback se zadními světly v horní polovině karoserie. „Svědectví řidiče či posádky vozidla je pro nás velmi důležité," dodala mluvčí.

Policie také pátrá po batohu černé barvy s červeným lemováním, igelitové tašce a zároveň hledá i svazek klíčů, na kterém by měl být i elektronický čip šedé barvy v černém plastu a dva speciální klíče.

Žena měla vyjít z bytu na Benešově nábřeží ve čtvrtek kolem 21.30. Odcházela na noční směnu do podniku Mileta. Po cestě se měla zastavit v jiném bytě na Benešově nábřeží, ale na směnu začínající ve 22 hodin již nedorazila. Její tělo bylo nalezeno po pěti hodinách v ulici Elišky Krásnohorské zhruba 100 metrů od vchodu do firmy Mileta.

Policie začala po ženě pátrat, když její spolupracovník oznámil, že nepřišla do práce. Muž se o ni bál, protože se nikdy předtím nestalo, že by na směnu nepřišla včas.

--------------------------------------------------------------------------------------------

PÁTEK 24. DUBNA 2015: Policie od pátku vyšetřuje smrt šedesátileté ženy ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku.

Na základě provedené pitvy kriminalisté nevylučují, že ženě mohl někdo před smrtí fyzicky ublížit. Policie žádá veřejnost o spolupráci při zmapování pohybu ženy v noci ze čtvrtka na pátek. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Žena měla vyjít z bytu na Benešově nábřeží ve čtvrtek kolem 21:30. Odcházela na noční směnu do podniku Mileta. Po cestě se měla zastavit v jiném bytě na Benešově nábřeží, ale na směnu začínající ve 22:00 již nedorazila. Její tělo bylo nalezeno v pátek v 02:45 v ulici Elišky Krásnohorské zhruba 100 metrů od vchodu do firmy Mileta. Pohřešování ženy policii oznámil její spolupracovník poté, co žena nepřišla na směnu.

Žena se mohla také pohybovat mezi ulicemi Elišky Krásnohorské a ulicí Štefánikovou, která vede k areálu zoologické zahrady. „Vzhledem k tomu, že je v této lokalitě několik restaurací a barů, mohl si ženy všimnout kterýkoliv z hostů," uvedla Ježková. Policii zejména zajímá, zda se žena s někým potkala, hovořila nebo jí někdo případně obtěžoval.

Žena byla vysoká zhruba 160 centimetrů, plnoštíhlé postavy a kratších hnědých vlasů. Na sobě měla tmavě zelenou bundu, černé kalhoty a černé boty. Na zádech měla mít černý batoh s červeným lemováním a v ruce měla nést igelitovou tašku světlé barvy. „V okamžiku nálezu těla ale ani batoh, ani igelitovou tašku kriminalisté nenalezli. Proto žádáme veřejnost i o oznámení případného nálezu jak batohu, tak igelitové tašky," uvedla Ježková.

Případné informace mohou svědci policii zavolat na linku 158 nebo na telefonní číslo 602 651 187.

Co se stalo, než žena zemřela?

Trutnovští kriminalisté vyšetřují ve spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje smrt 60leté ženy, kterou jsme nalezli v pátek 24.4.2015 v 02:45 v blízkosti firmy Mileta v ulici El. Krásnohorské ve Dvoře Králové nad Labem.

Při prvotním ohledání těla lékař neshledal žádné známky vnějšího poranění, až při provedené pitvě zkonstatoval, že se jí před její smrtí někdo mohl pokusit fyzicky ublížit.

Kriminalisté při sestavování časového snímku posledních hodin života ženy zjistili, že měla odejít z bytu na nábřeží Benešovo 1250 (bod A) ve čtvrtek večer zhruba kolem 21:30 s tím, že odchází na noční směnu do podniku Mileta, kde pracovala. Nastoupit do práce měla ve 22:00. Po cestě se měla zastavit ještě v jiném bytě na stejném nábřeží pouze o několik domů dál v čp. 1766 (bod B). Domníváme, že ihned po té mohla jít stejnou trasou, jako vždy, tedy po nábřeží Benešovo až odbočila na ulici El. Krásnohorské. Mohla se ale také pohybovat mezi ulicemi El. Krásnohorské a ulicí Štefánikova vedoucí k ZOO (modře orámovaný prostor). Jedno je však jisté. Její tělo bylo nalezeno zhruba 100 metrů od vchodu do firmy Mileta (bod C).

Pátrání po ženě jsme začali po té, co nám její spolupracovník zatelefonoval, že nepřišla do práce. Obával se o její zdraví, protože nikdy před tím se nestalo, že by do práce nepřišla včas.

Kriminalisté musí mimo jiné odpovědět na otázky, zda se žena v časovém rozpětí od čtvrtka 21:30 do pátka 02:45 s někým potkala, hovořila nebo jí někdo případně obtěžoval. Vzhledem k tomu, že je v této lokalitě několik restaurací a barů, mohl si ženy, níže uvedeného popisu, všimnout kterýkoliv z hostů. Čehokoliv pro nás důležitého si mohli všimnout i případní svědci na některé z autobusových zastávek, řidiči, taxikáři, lidé venčící své psi a další. Na telefonních číslech 158 nebo 602 651 187 uvítáme jakékoliv informace, které nám pomohou objasnit, co se stalo před tím, než žena zemřela.

Šedesátiletá žena byla vysoká zhruba 160 cm, plnoštíhlé postavy a kratších hnědých vlasů. Na sobě měla oblečenou tmavě zelenou bundu v délce na boky, černé kalhoty a černé boty. Na zádech měla žena mít černý batoh s červeným lemováním a v ruce měla nést igelitovou tašku světlé barvy. V okamžiku nálezu těla ale ani batoh, ani igelitovou tašku kriminalisté nenalezli. Proto žádáme veřejnost i o oznámení případného nálezu jak batohu, tak igelitové tašky. Policie ČR