„Seznámili se minulý týden v jednom z nočních barů. Muž jí nabídl doprovod, po cestě městem se začal chovat agresivně a na odlehlém místě ženu donutil násilím k pohlavnímu styku. Poté odešli oba k nedaleké silnici, kam cizinec přivolal taxíka. V první obci za městem žena vystoupila, ale nevěděla, kde je," popisoval událost policejní mluvčí Petr Kmínek. Jelikož u sebe žena neměla mobilní telefon, půjčila si ho od kolemjdoucích a zavolala svému příteli a celou záležitost oznámila na policii. „Na základě toho začalo neprodleně rozsáhlé šetření. Poškozené ženě byla poskytnuta lékařská pomoc," informoval Petr Kmínek a k případu dodal: „Během dvou dnů intenzivní práce se podařilo policistům násilníka ustanovit a následně po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Současně probíhalo i opatření po linii cizinecké policie. Pachatel byl vypátrán v sousedním kraji a po výslechu mu bylo sděleno obvinění ze zločinu znásilnění. Nyní je stíhán vazebně a za výše uvedený zločin mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let."

Sehnula se pro oběd a skončila v plotě

Rtyně v Podkrkonoší - Rušné ráno měla minulý týden jednapadesátiletá řidička Citroenu Xsara, když před devátou hodinou čtvrteční narazila do oplocení rodinného domu. „Policistům přiznala, že když ji za jízdy spadl ze sedadla oběd, sklonila se pro něj. Přejela ale do protisměru, pak mimo silnici a narazila do plotu. Nekontrolovanou jízdou poškodila kovové sloupky, pletivo, betonovou desku, plastovou popelnici, dešťový svod, hlavní uzávěr plynu a plynoměr. Naštěstí při nehodě neutrpěla žádné zranění," popsala celou událost mluvčí policie Iva Kormošová. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, škoda na vozidle a poškozených věcech je předběžně odhadnutá na 65 tisíc korun. Přestupek policisté na místě vyřešili tisícikorunovou pokutou.

Žáci museli jít pěšky. Někdo jim ukradl kola

Trutnov - Krádež dvou jízdních kol řeší od minulého týdne policisté. „Jedno horské zmizelo od Gymnázia na Jiráskově náměstí, kde měl student bicykl v hodnotě 15 tisíc korun uzamčený lankovým zámkem ke stojanu. Další, taky horské a za 10 tisíc korun zmizelo od Základní školy Rudolfa Frimla. K oběma krádežím mělo dojít v době vyučování od 7.30 do 13.30 či 15.30 hodin," přiblížila okolnosti mluvčí strážců zákona Iva Kormošová. Trutnovští policisté po obou kolech pátrají a žádají občany, kteří si všimli podezřelé osoby pohybující se okolo škol, aby podali informaci na místní služebnu nebo na linku 158.

Havarované auto zůstalo bez řidičky

Vrchlabí - Na rovném úseku přejela pětačtyřicetiletá řidička Chevroletu do protisměru a čelně narazila do zábradlí chodníku. Pak z místa kolize odešla. Nehoda se stala v Lánovské ulici uplynulou sobotu, krátce po čtvrté hodině raní. „Policejní hlídka ženu zastihla asi dva kilometry od místa. Provedení dechové zkoušky na alkohol ale odmítla a na výzvu nepředložila řidičský průkaz. Škoda na vozidle je odhadnuta na 50 tisíc a na zábradlí na 10 tisíc korun," informovala mluvčí krajské policie Libuše Holá.