Provedené kontroly odhalily čtyři hříšníky, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Hranici do jedné promile alkoholu nadýchali řidiči v Trutnově a Vrchlabí. Pozitivní testy na metamfetamin a amfetamin měli pak provinilci za volantem ve Špindlerově Mlýně a Lánově. Všem jim nyní u správního orgánu hrozí za přestupky v dopravě zákaz řízení a pokuta.

Policisté během víkendu vyjížděli také k havárii cyklisty v obci Litíč, kde svou roli sehrál také alkohol. Ze soboty na neděli 30. srpna půl hodiny po půlnoci tam měl při průjezdu pravotočivé zatáčky v klesání vyjet mimo vozovku a skončit v silničním příkopu.

Poláci se rychle přibližují se stavbou rychlostní silnice S3 k českým hranicím.
V Polsku se už staví dálnice do Kamienné Góry, Češi nestíhají

Při nehodě muž utrpěl lehké zranění a do péče si ho převzali záchranáři. Dechová zkouška na alkohol u něho odhalila 1,96 promile. Za dopravní přestupek mu hrozí u správního orgánu pokuta.

Dalším častým prohřeškem motoristů je nedodržování nejvyšší povolené rychlosti. Za sobotu a neděli zastavili dopravní policisté hned dvacítku řidičů, kteří překročili rychlost a udělili jim pokuty v celkové částce 11 200 korun.

První den nového školního roku policisté opět ve zvýšené míře dohlednou na bezpečnost v dopravě. Tak jako v předešlých letech zaujmou stanoviště zejména u přechodů pro chodce, přes které budou mířit školáci zpět do lavic.

Ředitelství silnic a dálnic vykoupí pozemky na trase budoucí dálnice v úseku z Trutnova-Stříteže do Královce.
Lidé čekají na smlouvy kvůli výkupu pozemků na D11. Řeší se znalecké posudky