Případ vyšetřují trutnovští kriminalisté. "V pondělí 19. září proti nim zahájil policejní komisař v Trutnově trestní stíhání kvůli krádežím, neoprávněným opatřením, paděláním a pozměněním platebního prostředku, poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizích práv. V úterý soudce Okresního soudu v Trutnově rozhodl, že muž bude stíhán vazebně," vypočítala všechny trestné činy policejní mluvčí Šárka Pižlová. Muž měl způsobit škodu přesahující 4,5 milionu korun. Zločiny páchal v okresech Trutnov, Náchod, Teplice, Mladá Boleslav, Litoměřice, Ústí nad Labem, Most, Plzeň a Louny.

"Obviněný muž se „živil“ zejména krádežemi různých motorových vozidel, přičemž nejméně padesát se jich stalo jeho terčem. Do některých z nich se pouze vloupal, odcizil nalezené věci, a to například telefony, platební karty, cigarety, osobní věci, oblečení a s některými vozidly, která se mu podařilo nastartovat, odjel z místa pryč. Na odcizených autech, která mimo jiné používal k páchání trestné činnosti, také měnil registrační značky a odstavoval je na různých místech po republice, aby ztížil jejich vypátrání," upřesnila Pižlová. Muž řídil auta přesto, že má zákaz řízení. Odcizená vozidla, která byla nalezena, budou vrácena zpět majitelům.

Při domovní prohlídce našli policisté ukradené věci.Při domovní prohlídce našli policisté ukradené věci.Zdroj: Policie ČR

Věci, pocházející z trestné činnosti, našli kriminalisté při domovní prohlídce a prohlídce nebytových prostor v Ústí nad Labem. Sedmatřicetiletý recidivista byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen a brány věznice opustil v květnu 2021.

Kriminalisté předpokládají, že dalším šetřením odhalí také jeho další krádeže vozidel. "Obviněného muže zadrželi policisté při krádeži čtyřkolky v neděli večer v Ústeckém kraji. Ženu kriminalisté zadrželi v neděli odpoledne v panelovém bytě v Krupce," dodala policejní mluvčí.