Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání kvůli opakovaným krádežím. Muž je stíhán vazebně. Rozhodl o tom soudce Okresního soudu v Trutnově, který akceptoval návrh státního zástupce.

Obviněnému, který byl již v minulosti opakovaně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody a brány věznice opustil naposledy v srpnu loňského roku, hrozí až tříleté vězení. "Je zřejmé, že se jedná o otrlého recidivistu, který je navíc podle jeho slov uživatelem drog, v současné době je bez stálého bydliště, zaměstnání a bez finančních příjmů. Svým nezákonným jednáním měl způsobit škodu za téměř 37 tisíc korun," uvedl trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

"Trestné činnosti se dopustil v Trutnově. V prvním případě měl odcizit zboží v jednom z obchodních domů. Třikrát měl využít nepozornosti obsluhy různých heren a okrást je o finanční hotovost a klíče od výherních automatů. Překvapil i jednoho stánkaře na tržišti, kterému měl odcizit z prodejního pultu stánku plechovou pokladnu s penězi. Dále byla objektem jeho zájmu restaurační zařízení, kam se měl v jednom případě vloupat a dvakrát jej zde měla uzamknout obsluha, když se před zavírací dobou schoval na vhodné místo. Následně zde měl odcizit peníze, alkohol a další zboží. V poslední řadě se pak měl vloupat do zrekonstruovaného domu, kde vzal elektroniku," popsal jeho prohřešky trutnovský policejní mluvčí.

Policejní komisař současně sdělil obvinění kvůli krádežím také dalším dvěma mužům ve věku osmadvacet a dvaadvacet let. Jsou stíháni na svobodě. Starší z nich se doznal, že se společně s prvním obviněným dopustil dvou krádeží a mladší učinil přiznání k jedné.