Situace přitom začala banální kontrolou hlídky trutnovských dopravních policistů. Ti v Prostředním Lánově narazili na muže vedoucího elektrokolo po místní silnici. Jeho chůze vzbuzovala dojem silné podnapilosti. Policisté u něho proto zastavili a vyzvali ho k opatrnosti a také, aby šel při kraji vozovky.

foto: web radnice
Ve Svobodě nad Úpou řádí sprejer, hledá ho radnice

Muž ale reagoval tím, že na kolo chtěl nasednout a měl v úmyslu na něm jet. To mu policisté vzhledem k jeho stavu zakázali. V této chvíli se začala projevovat jeho agresivita. Z elektrokola odpojil baterii, začal s ní mávat se slovy, že si může dělat, co chce, a policie ho nebude omezovat.

"Následně měl proti služebnímu vozidlu hodit své kolo, které dopadlo vedle automobilu. Dále pokračoval tím, že měl proti policistovi, sedícím ve vozidle se staženým okénkem, hodit baterii z eletrokola. Naštěstí zasáhl pouze dveře vozu. Poté se dal na útěk a policisté jeli za ním se zapnutým majákem. Po chvíli se muž zastavil, otočil se a rozběhl se proti jejich vozidlu. Policisté okamžitě zastavili, agresor však narazil do přední části policejního vozu a poté se dal znovu na útěk," popisoval dramatickou událost policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zdroj: Youtube

Policisté muže pronásledovali, ten však přeskočil dřevěný plot u zahrady a utekl do domu. "Muži zákona ho zpoza plotu opětovně hlasitě vyzývali, aby vyšel za nimi ven a prokázal svoji totožnost. Muž po pár minutách skutečně ven vyšel, ale v rukou měl mít dvě řeznické sekery a na zahradě u domu se s nimi ohánět. Policisty měl vyzývat, aby si pro něho došli, jestli na to mají. Ti však přivolali na pomoc posily," pokračoval v líčení případu Vincenc.

Skončil v policejní cele 

Na místo také dorazila zásahová jednotka, která muže následně uvnitř domu v jeho bytě zadržela a skončil v policejní cele. S policisty nespolupracoval. Dechová zkouška na alkohol, provedená až druhý den s odstupem několika hodin, u něho prokázala ještě téměř 1,5 promile. Po vystřízlivění se muž podrobil výslechu a konzumaci alkoholu ve větší míře doznal. Ze samotného večera si toho ale moc nepamatoval. Škoda na policejním vozidle byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun.

Jasan ztepilý v Horním Starém Městě v Mladobucké ulici, kvůli jehož poškození podala trutnovská radnice trestní oznámení. Případ řeší policisté.
Policisté vyšetřují poškození stromu v Trutnově po trestním oznámení radnice

"V současné době je obviněný muž stíhán na svobodě a státní zástupce mu uložil předběžné opatření spočívající v zákazu držení, přechovávání a konzumace alkoholických nápojů. Při vynesení odsuzujícího rozsudku mu pak hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi," dodal policejní mluvčí.