Zadržený se podle policie od dubna dopustil několika krádeží. V obchodech odcizil alkohol a drogistické zboží. Z garáže u rodinného domu na Úpicku horské kolo, když využil chvilkové nepozornosti majitele. "Předmětem jeho zájmu se také stala chatová oblast na Královédvorsku, kde měl ze zahrady odcizit mobilní telefon a následně se zde násilím vloupat do zaparkovaného osobního vozidla. Z něho poté vzít peněženky s penězi a další věci," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Poškození vyčíslili celkovou škodu na téměř 150 tisíc korun. "V průběhu šetření vyšla najevo ještě skutečnost, že se obviněný měl u soudu dopustit křivé výpovědi," upřesnil Vincenc. 

Zloděj už se podobné trestné činnosti v minulosti několikrát dopustil. Loni v lednu vyfasoval u soudu nepodmíněný trest odnětí svobody na 15 měsíců. Jen několik dnů po propuštění už tedy znovu kradl. Pár měsíců po propuštění z věznice (v sobotu 23. června) stanul znovu u trutnovského soudu. Soudce rozhodl, že bude stíhán vazebně.  

Mladík je obviněný z přečinu krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek. "V případě prokázání viny a odsouzení mu nyní hrozí až pětiletý pobyt ve vězení," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.