Muž i přesto, že byl už dříve za majetkovou trestnou činnost odsouzen, pokračoval v krádežích i po posledním propuštění z vězení. "Obviněnému klademe za vinu, že ve třech případech násilím vnikl do restauračního zařízení v Trutnově, odkud odcizil finanční prostředky, stravenky, pivní přepravky i s prázdnými lahvemi a elektronický pokladní systém," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Ve dvou případech se lupič zmocnil horských kol. První odcizil z jedné trutnovské firmy, pro druhé si zašel do kolárny. Policistům se podařilo jeden odcizený bicykl poškozenému vrátit. "Protiprávním jednáním zloděje vznikla celková škoda dosahující téměř 40 tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Muž se k páchání trestné činnosti policistům přiznal a také uvedl, že je uživatelem pervitinu. "Po řádném zadokumentování kriminalisté k rukám státního zástupce ve středu zaslali podnět na návrh vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově dnes rozhodl o tom, že muž bude stíhán vazebně," dodala policejní mluvčí.

Muži v případě prokázání viny hrozí až tři roky za mřížemi.