To se v obci střetl se škodovkou, když při projíždění pravotočivé zatáčky částečně najel do protisměru. „Zpětným zrcátkem se střetl se zrcátkem protijedoucího auta. Po nárazu opilec nezastavil a z místa ujel. Zanedlouho ho však policisté vypátrali a a provedli dechovou zkoušku. Přístroj ukázal 2,39 promile alkoholu," upřesnila Šárka Pižlová z trutnovské policie. Dalším překvapením bylo, že řidič nevlastní řidičské oprávnění a že Sharan nemá platné pojištění odpovědnosti za škody.

Vjel do protisměru a potkal autobus

Vrchlabí - Při projíždění ostré pravotočivé zatáčky zřejmě dostal řidič Volkswagenu smyk, který nezvládl. Vjel do protisměru a tam se čelně střetl s autobusem Iveco. K dopravní nehodě došlo ve středu krátce před 13. hodinou mezi Vrchlabím a Strážným. „Při nehodě došlo k těžkému zranění spolujezdkyně z osobního vozu, která byla převezena do nemocnice. Dechové zkoušky byly negativní," informovala Šárka Pižlová z trutnovské policie. V autobuse byl pouze řidič, který utrpěl zranění kolene. „Došlo i k úniku chladicí kapaliny, vozidla byla odtažena na odstavné parkoviště," doplnila Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

Z domu po loupeži zmizely drahé cennosti

Dvůr Králové - Policisté od středy pátrají po zloději, který se vloupal do domu v Drtinově ulici. Z výpovědi šestapadesátileté ženy vyplynulo, že jí nenechavec způsobil škodu na odcizených cennostech necelých 235 tisíc korun.

Komu není rady, tomu hrozí tři roky basy

Špindlerův Mlýn - V prodejně odcizil lahev alkoholu za necelých tři sta korun. Třiadvacetiletého mladíka chytli a teď mu policisté ve zkráceném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. „Kradl, přesto že byl v posledních třech letech za stejné protiprávní jednání již dvakrát soudem potrestaný. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky ve vězení," podotkla Šárka Pižlová, mluvčí trutnovské policie.

V obcích kolem Jizery škodili zloději

Semilsko - V přesně nezjištěné době během posledních tří týdnů se někdo vloupal do rekonstruovaného domu v Bystré nad Jizerou. „Vnikl tam dveřmi ve výšce 3 metry nad zemí, které vedly do půdních prostor. Z domu sebral starožitná lázeňská kamna z období první republiky. Způsobená škoda je odhadnuta na 10 tisíc korun," informoval Petr Kmínek ze semilské policie.

Minulý týden z pátku na sobotu pak někdo poškodil v obci Háje nad Jizerou automat na cigarety umístěný ve zdejší restauraci. A sebral zatím přesně nezjištěné množství krabiček a také hotovost. Celková škoda je předběžně vyčíslená na 40 tisíc.

Řidička přehlédla motocyklistu na hlavní

Turnov - Řidička Škody Roomster jela v ranních hodinách směrem na Přepeře . Před firmou Precioza odbočila vpravo na účelovou komunikaci a následně vyjížděla zpět na hlavní s úmyslem přejet na protilehlou část silnice a zaparkovat. Přitom přehlédla muže na motocyklu a došlo ke střetu. Řidič spadl na zem, utrpěl zranění a následně byl převezen do nemocnice. Škoda je vyčíslená na 70 tisíc korun.

Cyklista po nehodě ležel pod kamionem

Turnov - Uzavření centra mezi mosty přes Jizeru si vyžádala středeční nehoda, při které došlo ke střetu cyklisty s kamionem. Karambol v Palackého ulici byl ohlášen v 16.34 hodin, na místo přijeli turnovští profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka. Jelikož se stanice turnovských profesionálů nachází nedaleko, byli u nehody do dvou minut od vyhlášení poplachu. „Po příjezdu zjistili, že cyklista leží zaklíněný pod kamionem. Během několika minut se hasičům podařilo s pomocí pneumatických vaků, kterými zvedli přední nápravu, muže vyprostit. Poté ho předali do péče zdravotníků," popsala mluvčí HZS Libereckého kraje Zdeňka Štrauchová. Hasiči připravili místo pro přistání vrtulníku. Před jeho odletem však dorazila sněhová vánice, a tak kvůli špatným meteorologickým podmínkám byl pacient nakonec transportován sanitním vozem. Provoz na komunikaci usměrňovali hasiči i přivolaní městští strážníci.