Položil ho totiž za vozidlo a zevnitř nic neodcizil. Majitel vyčíslil předběžnou škodu na 13 tisíc korun. Případ řeší policisté pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který hrozí vandalovi jeden rok vězení.

Za volant usedl pod vlivem drog

Dolní Branná - Při úterní noční službě policisté kontrolovali před 23. hodinou v obci řidiče vozidla Ford Fokus. Po kontrole dokladů se pětadvacetiletý muž podrobil testu na drogy a na alkohol. „Test na drogy byl pozitivní, a proto byl mladík ještě vyzván k odběru krve. Policisté mu další jízdu zakázali. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do výše 20 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Před jízdou pil hned brzy ráno a boural

Jilemnicko - Opilý řidič vozu značky Ford sedl v pondělí před šestou ráno pod vlivem alkoholu za volant a způsobil dopravní nehodu. Došlo k ní na silnici III. třídy číslo 2955 od Horní Branné směrem na Vrchlabí. Při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal řidič s autem smyk a přejel do protisměru, kde v tu chvíli jel muž na Babetě. Došlo ke střetu, při kterém byl muž z mopedu sražen a utrpěl zranění. Policisté zjistili, že řidič mopedu neměl za jízdy na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou přilbu. Při dechové zkoušce na alkohol se ukázalo, že řidič Fordu měl v sobě přes 1 promile. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 22 000 korun.

Zloději úřadovali v noci. Je po lyžovačce

Krkonoše - Lyžařské vybavení je velkým lákadlem pro nenasytné zloděje, kteří si díky lupu mohou přijít na solidní finanční obnos. V noci na úterý byla vykradena lyžárna ubytovacího objektu v Hořejším Vrchlabí. Lapka si tu přišel na zhruba 47 tisíc korun, když odcizil pět párů lyží a jedny lyžařské boty. „Případ řeší policisté ve Vrchlabí pro podezření z přečinu krádež a porušování domovní svobody, za který hrozí pachateli až tři roky vězení," sdělila Šárka Pižlová, mluvčí Policie České republiky v Trutnově. Jako přestupek proti majetku pak její kolegové řeší případ ze Špindlerova Mlýna, kde osmatřicetiletý cizinec přišel o své lyžařské náčiní během oběda v restauraci. „Z jeho výpovědi vyplynulo, že se jednalo o lyže Salomon žluto-černé barvy v hodnotě 4500 korun, které nechal bez dozoru," doplnila Pižlová.