Tento muž se zbraní svého obvodního lékaře varoval, že se chce zastřelit. Není však jisté, že by to nedonesla i jeho rodina.¨

„Praktický lékař v Radvanicích správnou a rychlou dedukcí vyhodnotil situaci, když se mu pacient svěřil, že chce skoncovat se svým životem a že k tomu použije svoji zbraň. Lékař tedy na nic nečekal a informoval policii. Na místo okamžitě vyjely dvě trutnovské policejní hlídky," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policisté ve spolupráci s rodinou v jeho bytě skutečně zajistili krátkou střelnou zbraň, a to pistoli ráže 6,35 mm, a to včetně 34 kusů nábojů. „Je otázkou, zda by tuto zbraň použil, či nikoliv, ale je velmi zřejmé, že nebyl v bezprostředním ohrožení pouze nemocný muž, ale i jeho okolí," dodala Ježková.

Nyní se čeká, až zklidněný pacient bude v nemocnici schopen výslechu a psychiatrického posudku. Případ kriminalisté vyšetřují pro pokus sebevraždy, vyloučen ale není ani trestný čin nedovolené ozbrojování. Pokud bude muž uznán svéprávným, hrozí mu za až dva roky vězení.