Původně muži zákona vyjížděli do jedné z obcí na Královédvorsku na pomoc ženě, již měl napadnout manžel. Jakmile dojeli na místo, zjistili, že všechno je úplně jinak.

„Z prvotních informací policisté zjistili, že se čtyřiapadesátiletý muž krátce před jejich příjezdem pokusil o sebevraždu. Strážci zákona od vystrašené ženy zjistili, že by její manžel měl být v nedaleké stodole,“ objasnil trutnovský policejní mluvčí Udo Ertner.

Vše se následně seběhlo velmi rychle. Policisté na nic nečekali a vběhli do objektu. V tu chvíli se muž pokusil o sebevraždu znovu. „Policisté zachovali chladnou hlavu a muže svým profesionálním zásahem zachránili. Ihned poté dvojice zasahujících policistů zajistila základní životní funkce poškozeného a přivolala lékařskou pomoc,“ upřesnil mluvčí Ertner. Co za pokusem ukončit život stálo, nechtějí policisté více komentovat. S největší pravděpodobností se jednalo o rodinné potíže.

„Policista, který přijíždí na místo činu, kde došlo k sebevražednému jednání či jeho pokusu, musí vystupovat profesionálně, odpovědně a v neposlední řadě musí být ohleduplný vůči pozůstalým. O respektování důstojnosti při dokumentaci uvedených činů nemůže být pochyb,“ poznamenal Udo Ertner.