"O součinnost s pátracími týmy Policie ČR a hasičů byli členové Horské služby požádáni krátce před půl devátou ráno. Sdělili nám, že devětasedmdesátiletou paní viděla sousedka naposledy v sobotu a příbuzní pak v neděli večer nahlásili její zmizení. Podle předpokladu se mohla pohybovat v dost nepřístupném terénu. A právě na takové příležitosti naše psy cvičíme,“ uvedl k pátrání zasahující člen Horské služby Krkonoše Pavel Smejkal.

Psovodům jejich páníčkové pro pečlivé pátrání přidělili v první fázi prostor o rozloze asi 150 hektarů. „Začali jsme systematicky prohledávat přidělený terén, ale zpočátku bez výsledku. V půl dvanácté jsme pak dostali zprávu z policejního vrtulníku, že posádka spatřila hledanou ženu nedaleko našeho prostoru. Ihned jsme se tedy na místo přesunuli, ženu našli, ošetřili a vzhledem k nepřístupnému terénu transportovali k sanitnímu vozu Rychlé zdravotnické pomoci,“ řekl Pavel Smejkal.

„Dnešní akce se zúčastnilo šest psovodů Horské služby. Policie ČR ví, že máme psy dobře cvičené a trénujeme je po celý průběh roku. Jsou specialisty na vyhledávání v lavinách a obecně ve sněhu, ale dobře si vedou i při hledání zbloudilých osob v horách mimo zimní sezónu,“ komentoval dnešní úspěšnou akci náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa. Dodal, že psovodi HS jsou tak dobře zapsáni, že jsou žádáni i pro pátrací akce mimo horské oblasti.