„Narušilo to naše rodinné soužití. S mužem jsme se hádali a často se i přeli, zda nebyla chyba syna na operaci dávat. Manžel byl často nervózní a někdy i hrubý. Tak se dříve nechoval. Začal pít a mluvil také o tom, že si vezme život, “ popisovala problémy žena. Podle ní se tragická událost promítla i do práce manžela. „Měl truhlářskou dílnu, kam za ním Péťa často chodil. Když tam vkročil, všude ho viděl. Nebyl schopen pracovat. Musel si najít jiné prostory a nakonec jsme se všichni odstěhovali do jiného města,“ dodala Hnyková. Muž vyjádření své ženy potvrdil. Zároveň řekl, že musel vyhledat pomoc psychologa.

Nemocnice se podle rodičů chovala od počátku, jako by se jí smrt dítěte netýkala. Začalo to tím, že chlapec šel na operaci kolem čtrnácté hodiny. Vše mělo být hotovo asi za dvacet minut. Ani kolem sedmé večer však matka nevěděla žádný výsledek. „Pak za mnou přišel doktor, který operaci prováděl. Měl ruce v kapsách a suše mi oznámil, že syn je po smrti. K tomu navíc dodal, že je to úplně normální a jde o jediný nešťastný případ z mnoha, které se povedou.“ Stejnou zkušenost má i otec. „Ještě z nemocnice jsem zamířil na policii, kde jsem podal trestní oznámení. Když jsem to řekl lékařům, odpověděli, ať si ho klidně podám,“ dodal otec.

Průběh chybně provedené operace mandlí, která stála život čtyřletého chlapce, měl být podle rodičů navždy utajen. „Urychleně se snažili zbavit tělíčka, aby nešla provést pitva. Kdybychom včas nezasáhli a pitvu sami nežádali, nikdy by k ní nedošlo,“ řekla u soudu matka zemřelého syna. Proti obvinění ze snahy zakrýt chybu nemocnice, se přímo v soudní síni ohradil její právní zástupce Jaroslav Skákal.

To, zda rodiče získají od nemocnice jeden milion korun, není zatím jasné. K soudu se včera nedostavili někteří svědci a trestní spis, podle kterého byl odsouzen i jeden z lékařů semilské nemocnice, není stále k dispozici. Jednání u krajského soudu bude pokračovat v polovině února.