Verdikt si však vyslechne nejen 24letý Marek Stříteský z Vysokomýtska, který dva roky zvládal utratit za jediný večer v kasinu i 150 tisíc korun a vesele rozhazovat další statisíce za zábavu. Na lavici obžalovaných sedí i jeho rodiče, kteří se zpovídají z podvodu, účetní Lenka Pražáková pak ze zpronevěry.

Otec Josef Stříteský totiž z účetní firmy, kde pracoval, vymámil více než 20 milionů. Prý na vyřízení pohádkového dědictví v hodnotě jedné miliardy korun. Dalších skoro šest milionů rodiče vylákali ze svých známých a přátel. „S historkou o dědictví ze Španělska jsem přišel za rodiči sám. V té době jsem už hrál a měl jsem nějaké dluhy, které jsem neměl z čeho splácet,“ přiznal Stříteský. K výherním automatům poprvé přičichl už v sedmnácti.

Stříteského závislost před soudem potvrdili i jeho kamarádi. Například Roman Vašina vypověděl, že výlety do kasin v Poličce, Pardubicích, Liberci, Praze i Rozvadově nebyly ničím výjimečným a v zimě 2009/10 jezdili kamarádi po kasinech téměř denně. „Za večer Marek utratil i 150 tisíc. Hrál hlavně Black Jack nebo poker a občas ruletu. Útratu za nás platil vždycky on,“ svědčil Vašina. Podle něj nebyl problém za noc prohýřit i 400 tisíc. To už zahrnovalo návštěvu stripklubů.

Stříteský nešetřil ani na ubytování. Třeba v Hiltonu bydleli v nejdražším pokoji a v Liberci dali za apartmá klidně deset tisíc. „Myslím si, že odhadem Marek utratil tak kolem dvaceti milionů. Tvrdil mi, že zdědil po strejdovi nějakou firmu a z ní má ty peníze,“ upřesnil Vašina. Rodiče prý dokonce několikrát za synem v kasinu byli a přivezli mu i peníze. „Jednou tam seděli a dívali se na něj. Museli vědět, že hraje,“ dodal Vašina.