Jednání však bylo po zhruba dvou hodinách odročeno na 20. února za účelem výslechu dalšího svědka. Policistu Novotného, který vedl vyšetřování obžalovaných, si totiž žádá slyšet státní zástupce Dušan Ondráček.

„Jde o doplnění dokazování. Svědek Vladimír Juráček dnes vypověděl, že si na všechny okolnosti výslechu jednoho z obžalovaných nepamatuje. Obhajoba staví do protikladu data výslechů s daty obvinění. Jde tedy o eventuální procesní vadu. Vyjádření k zákonnosti prováděných výslechů musí podat zmíněný policista, který vedl vyšetřování případu,“ řekl státní zástupce. Požadavek na doplnění dokazování případu Ztohoven u trutnovského soudu obecně deklaroval Krajský soud v Hradci Králové.

Kromě několika svědků z policejního sboru vypovídal dnes před soudem také soudní znalec z oboru jaderných zbraníDaniel Sas. Ve svém podrobném posudku vysvětlil problematiku jaderného výbuchu, věnoval se jejím následkům a v závěru konstatoval, že obraz, odvysílaný v televizi,vůbec neodpovídal skutečnosti. „Šlo o nereálné zobrazení, a to především z hlediska ničivých důsledků, místa zaznamenané události a dalších aspektů,“ dodal Sas.

Připomeňme, že hackeři ze skupiny Ztohoven se 17. června 2007 dostali do záběrů, které pro ČT pořizuje společnost Sitour, jež vyrábí program Panorama. Konkrétně měli napadnout kameru v Černém Dole.

Trutnovský soud loni v březnu všechny členy umělecké skupiny zprostil obžaloby s tím, že údajně svým jednáním nezpůsobili znepokojení obyvatel. Krajský soud v Hradci Králové však verdikt okresního soudu zrušil a vrátil případ k novém projednání.

Většina z obžalovaných umělců na jaře loňského roku před soudem odmítla vypovídat a odkazovala na manifest skupiny Ztohoven. V něm se brání, že umělci činem chtěli pouze upozornit na možnou záměnu mediálního obrazu světa za svět jako takový. Členové také uvedli, že nechtěli vyvolat paniku ani poškodit televizní vysílání.