Dle zjištěných skutečností k nehodě mělo dojít při objíždění chodce, který stál u pravého okraje vozovky. Zřejmě řidič autobusu neodhadl vzdálenost a z tohoto důvodu došlo ke střetu zpětného zrcátka s levou rukou chodce, který poté upadl do sněhových závějí. Řidič z místa dopravní nehody ujel. Nakonec byl však policisty vypátrán a i s ním byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem.

Trutnovští policisté hledají lyžaře ze skibusu jedoucí v pátek (19. 1. 2018) kolem 15. hodiny na Pomezní Boudy. Dopravní policisty zajímá, zda si někdo z cestujících všiml sraženého chodce a v případě, že ano, zda o tom byl informovaný řidič autobusu.

Pokud můžete policistům sdělit nějaké informace, které by napomohly k objasnění této srážky, kontaktujte nás na telefonním čísle 974 539 651 nebo na Dopravním inspektorátu v Trutnově. 

Lyžařka skončila po střetu v nemocnici

Minulý týden v pondělí dopoledne 22. ledna došlo ke střetu dvou lyžařů v prostoru dojezdu dolních stanic lyžařských vleků Smrk a Zahrádky v Peci pod Sněžkou.

Dle provedeného šetření dosud neznámý lyžař nerespektoval upozornění ke zpomalení jízdy ve spodní části sjezdovky a ve značné rychlosti narazil do před ním jedoucí lyžařky. Ta po střetu utrpěla těžké zranění a byla transportována a také hospitalizována v nemocnici. Lyžař jí neposkytl první pomoc a z místa ujel.

Policisté v Peci pod Sněžkou zahájili úkony trestního řízení z podezření na spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. (totožnost muže byla vypátrána!)

Trutnovští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při ztotožnění muže v bílo-modré zimní bundě na fotografiích, který měl být na místě srážky a který by nám tak mohl pomoci k objasnění tohoto vážného případu.

Pokud ho někdo z Vás poznal, kontaktujte nás na bezplatné telefonní lince 158 nebo na Obvodním oddělení v Trutnově.