Své o tom ví muž, který nechal na okamžik bez dozoru sportovní tašku u hřiště v turnovské Bezručově ulici. Přišel nejen o sálové boty a tričko, ale také o peněženku s doklady, finanční hotovost i platební kartu. „Nedaleko měl zaparkované auto, ale klíče zůstaly v tašce. Nemohl použít ani mobilní telefon, který mu zloděj také sebral," přiblížil nepříjemnou situaci Petr Kmínek ze semilské policie.

Podobně dopadla seniorka v turnovském obchodním domě, která se příliš věnovala nakupování. Lapka využil její nepozornosti a z kabelky vzal peněženku s platební kartou. Ženě teď chybí 8300 korun.

Další případ je ze Semil, kdy žena na autobusovém nádraží hledala spoje v jízdním řádu. Zmizela jí volně odložená kabelka, kterou se dodatečně podařilo nalézt v Husově ulici. „Všechny věci včetně dvou platebních karet v ní zůstaly, kromě finanční hotovosti přes tisíc korun, kterou si neznámý zloděj nechal," doplnil Petr Kmínek.

Ničeho jsem si nevšimla, říkala žena poté, co jí byla ukradena pěnženka s 12 tisíci

Dvůr Králové - Byla se synem na tréninku na hřišti ve Dvoře Králové a přitom podle všeho přišla o značnou sumu peněz a také s nejrůznějšími doklady.

„Ve středu přišla na obvodní oddělení ve Dvoře Králové nad Labem paní, která oznámila krádež své peněženky. Ke krádeži mělo s největší pravděpodobností dojít při tréninku syna na hřišti přímo ve Dvoře Králové, nebo po cestě domů, kdy peněženku se svými a synovými doklady, několika tisícovou hotovostí a platební kartou měla v nákupní tašce," popsala mluvčí policie Iva Kormošová.

Sama žena tvrdila, že měla tašku stále pod kontrolou, a nevšimla si, že by se kolem ní někdo podezřelý pohyboval. Odcizením drahé peněženky a vysoké částky si žena vyčíslila škodu na 12 tisíc korun. Policisté řeší případ jako trestný čin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.