V Náchodské ulici v Trutnově muž z Karlovarska srazil automobilem Škoda Fabia chodkyni. Stařenka podle znalce z odvětví soudního lékařství utrpěla mnohočetná těžká vnitřní zranění, kterým po převozu do fakultní nemocnice podlehla. Při soudním projednávání viník nehody opakovaně odmítal připustit skutečnost, že ke střetu s ženou došlo přední částí jeho vozu. Navíc se podle něj přecházející nepohybovala po přechodu, ale o kus dál.

Tato jeho tvrzení však vyvrátili všichni svědci, kteří v tragickém případu případu vypovídali, včetně muže a ženy z Hodonína, kteří byli vyslechnuti pomocí videotechniky. Soudní znalec Petr Mazák při posledním projednávání prezentoval analýzu nehodového děje, včetně animace, z které vyplývá, že obviněný musel jet rychlostí 52 až 63 kilometrů v hodině. Státní zástupkyně v závěrečné řeči konstatovala, že obžalovaný se přečinem usmrcení z nedbalosti podle paragrafu 143/1,2 trestního zákona provinil.

S přihlédnutím k okolnostem, že dosud nebyl trestán a od roku 1958 se do osudné chvíle nedopustil dopravního přestupku, požaduje trest na jedné třetině trestní sazby, a to odnětí svobody s podmínkou na přiměřenou zkušební dobu a zákaz řízení vozidel na tři roky. Obviněný se i v závěru soudního líčení snažil stále obhajovat, že k události došlo jinak, než jak bylo před soudem dokazováno. Jeho žádost o výslech policisty, který osudnou nehodu vyšetřoval, a také automechanika z Autostylu, však soudkyně Miroslava Purkertová zamítla s tím, že vše podstatné již bylo prokázáno. Rozsudek v případu měl být vynesen včera po poledni, ale líčení bylo odročeno až na 8. února.