Mladíci odpovídali na otázky, zda měl obžalovaný dluhy, zda byl agresivní či zda užíval drogy a čím za ně platil. S tím, co  řekli policii krátce po činu, se však jejich včerejší vystoupení u soudu mnohdy rozcházelo.

Jeden z nich policii vylíčil, že když je jejich známý, který trpěl gamblerstvím, obvinil, že ho přinutili hrát, Nečesaný ho srazil na auto a pak mezi popelnice a uštědřil mu asi patnáct ran. Včera se svědek údaj o počtu ran snažil snížit a tvrdil, že Nečesaný není agresivní. Další muž vypověděl, že když s obžalovaným hovořil o cvičení, dostal od něj zničehonic ránu.

U soudu také vyšlo najevo, že Nečesaný bral rodičům peníze, jednou dokonce částku 500 eur, a když si začali peníze schovávat do trezoru, odnášel z domu elektroniku a prodával ji. Jeden z jeho kamarádů u výslechu na policii připustil, že obžalovaný zřejmě potřeboval peníze na drogy. Užíval prý marihuanu a pervitin. Včera však svědek tvrdil, že Nečesaný měl peněz dost a rodiče respektoval.

Útok se stal 21. února v podvečer v jednom z hořických kadeřnictví. Pachatel dovnitř vešel těsně před zavírací hodinou, řekl třiapadesátileté kadeřnici, že chce ostříhat, a pak ji začal bít polenem do hlavy. Když žena upadla do bezvědomí, pachatel jí sebral doklady a peněženku s deseti  tisíci korunami a utekl.  Těžce zraněnou později nalezl její syn a přivolal jí pomoc. Žena byla dlouho v bezvědomí. U soudu řekla, že se jí od té doby výrazně zhoršil zrak a má psychické problémy.

Mladík vinu odmítá

Pachateli hrozí až dvacetileté vězení. Napadená však uvedla, že by útočníka už nepoznala. Není schopna si vybavit ani bližší okolnosti útoku a její popis násilníkova oblečení se neshoduje s tím, co prý měl ten den obžalovaný na sobě.

Policisté jednadvacetiletého Nečesaného, který v té době žil u své babičky a chystal se na maturitu, zadrželi pár dní po činu. Mladík vinu od začátku odmítá a důkazy, které předložila policie, u soudu označil za zfalšované.