Motiv a jeho okolnosti jsou v šetření východočeských policistů. V Zahradní ulici, kde se zločin stal, zasahovala v pondělí i městská policie, která zajišťovala místo činu. Velitel Petr Jerie uvedl, že k podobnému případu došlo ve městě naposledy zhruba před třemi lety, kdy syn napadl a následně zabil svého otce. Pondělní případ nyní vyšetřují kriminalisté z Hradce Králové.

Sousedé jsou zdrceni

Z neověřených zdrojů se jedná o třiašedesátiletého J. H., jehož měl o život připravit známý, který přišel na návštěvu. Sousedé jsou z celé události zdrceni. Paní Olga s manželem Petrem, kteří bydlí nedaleko, si pamatují zavražděného jako tichého člověka, který se držel v ústraní. Prý byl samotář. Další paní, která s ním byla téměř denně ve styku, říká, že šlo o hodného člověka, který se staral především o zahrádku.

Muž z blízkého okolí, jenž se nepřeje být jmenován a nechce o případu před médii mluvit, jen uvedl, že poškozeného také dobře znal. Chystal se k němu v inkriminovanou dobu na návštěvu, kterou nakonec odložil. „Kdoví co by se stalo, třeba bych ho našel já. Nevím, třeba by k ničemu nedošlo,“ uvažoval nahlas.

Jedna vražda ročně

Vloni evidovala jičínská policie jednu vraždu a jeden pokus. „Letos je situace stejná. Měli jsme jeden pokus a nyní i vraždu. Je zajímavé, že ta loňská se udála také v říjnu,“ uvedla tisková mluvčí policie v Jičíně Hana Klečalová. Její hradecká kolegyně, poručice Lenka Burýšková upřesnila: „Na Obvodní oddělení Policie České republiky Nová Paka se v pondělí v 18.10 hodin dostavil pětapadesátiletý muž z Novopacka, který uvedl, že usmrtil svého třiašedesátiletého kamaráda v místě jeho trvalého bydliště.

Policistům současně předložil vražedné nástroje, kterými měl poškozeného usmrtit. Na místo události vyjela policejní hlídka, která zde skutečně nalezla tělo muže bez známek života. Podezřelý muž byl zadržen a v současné době je vyslýchán. K uvedenému skutku se doznal. Co bylo motivem hrozného činu, teď policisté zjišťují.“