Podle informací, které má Deník od důvěryhodného zdroje k dispozici, jde o značně zchátralý objekt Webrovka v lesích nad Trutnovem. Webrovku momentálně nikdo neprovozuje, ale má svého majitele.

Situaci zaregistrovala hlídka trutnovských policistů, která si povšimla neobvyklých úprav u jedné z chalup. Další kroky policejní hlídky odstartovaly bleskurychlou a údernou akci, při níž policisté odhalili rozsáhlou indoorovou pěstírnu konopí s bohatě kvetoucími rostlinami konopí indického setého. Muži zákona v objektu současně přistihli i trojici mladých lidí, dva muže (30 a 29 let) a jednu ženu (23 let). Překvapené pěstitele policisté na místě zadrželi a eskortovali na trutnovské oddělení kriminální policie, kde s nimi ještě téhož dne zahájili úkony trestního řízení.

1700 rostlin

V prostorách rekreačně nevyužívaného objektu, který měl jeden z přítomné trojice pěstitelů několik měsíců v pronájmu, pak muži zákona v několika místnostech v suterénu a v prvním podlaží našli více než 1700 rostlin o výšce mezi 70 a 130 cm na výrobu vysoce kvalitní marihuany, prakticky již těsně před sklizní.

Tu za ně ale již dokončila výjezdová skupina královéhradecké kriminální policie. Předběžná chemická analýza vzorků nalezených rostlin kriminalistům ukázala, že rostliny obsahují látku delta9 THC ve vysoké relativní koncentraci a při takovém množství pěstovaných rostlin by se výrobcům dostalo i několikamiliónových výdělků. Na odvoz veškerého technického zařízení, vybavení, chemikálií, svítidel, vzduchotechniky, sušičky a samotných sklizených rostlin museli policisté použít dva velké nákladní automobily.

| Video: Youtube

Vzhledem k závažnosti si případ od trutnovských kolegů na místě převzal krajský výjezd královéhradecké kriminální policie. Vyšetřovatel krajského odboru obecné kriminality vůči celé zadržené trojici neprodleně zahájil trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za ten jim vzhledem k velkému rozsahu pěstovaných rostlin a možnosti až 6 miliónového zisku hrozí trest odnětí svobody od v rozmezí 8 až 12 let, nebo trest propadnutí majetku.

Současný majitel Webrovky z Broumova, který Webrovku vlastní zhruba čtyři roky, pověřil realitního makléře Petra Vlčka z Trutnova, aby našel na objekt dalšího kupce.

Situace jej zaskočila

„Objevil se zájemce, který o Webrovku projevil zájem, dohodli jsme se, že ji bude užívat a objekt zabezpečí a zakonzervuje tak, aby nebyl volně přístupný. Dohoda zněla, že po určité době dojde k sepsání kupní smlouvy. Zájemce tam chtěl realizovat penzion,“ uvedl Petr Vlček.

Na Webrovku realitní makléř nechodil. Co se tam v režii uživatele odehrává, netušil. Situace ho zaskočila. „Budeme hledat dalšího potenciálního kupce, o jednom už víme. Budova je stavebně v pořádku,“ dodal makléř.

Až do roku 2014 sloužil objekt dětem z dětských domovů z celé ČR. Webrovka však přestávala kapacitně i technicky vyhovovat, jak dětským pobytům, tak festivalu Webrovkafest, který se každoročně koná právě na podporu těchto dětí.

Na přelomu let 2014/2015 došlo ke změně působiště. Novým prostorem se stal bývalý odborářský rekreační komplex Klučanka v obci Dědov nedaleko Teplic nad Metují. Ten kromě daleko větší ubytovací kapacity poskytuje i prostor pro rozšíření scén pořádaného festivalu, který si ponechal název Webrovkafest a koná se každý rok vždy kolem 17. listopadu.