Toho nejprve zadrželi a odvezli do místní nemocnice. „Už tady jim opilý dvaadvacetiletý muž vyhrožoval fyzickou likvidací. Ve svém jednání pak pokračoval i cestou na protialkoholní záchytnou stanici do Hradce Králové. Provedená dechová zkouška u něho přitom ukázala hodnotu 2,53 promile alkoholu," sdělila Šárka Pižlová z trutnovské stanice Policie České republiky, která nyní incident vyšetřuje.

„Muž, který zřejmě zcela zapomněl na slušné vychování, je podezřelý ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky ve vězení," dodala Šárka Pižlová.

Krade se všechno. V Trutnově i baterie

Trutnov - Pro opravdu pikantní lup si přišel do jedné trutnovské prodejny zatím neznámý zloděj. V areálu firmy v ulici Na Besedě se vloupal do stavební buňky, z níž odcizil autobaterie a baterie do motocyklů. „Způsobil tím škodu přesahující 3 tisíce korun. Za krádež pachateli, v případě prokázání, hrozí až dva roky ve vězení," sdělila Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Horská čtyřkolka už slouží zlodějům

Špindlerův Mlýn - Více než dvousettisícovou škodu způsobil majiteli čtyřkolky zloděj, který si ji svévolně odvezl od jednoho místního hotelu. Policisté po pachateli intenzivně pátrají od středy, kdy zmizela z parkoviště. „Poškozený muž k popisu uvedl, že se jedná o zelenou čtyřkolku značky Polaris Twin Sportsman 800 E, registrační značky A006029. Případ řešíme jako přečin neoprávněné užívání cizí věci, za který hrozí dva roky vězení," sdělila policejní mluvčí trutnovské policejní stanice Šárka Pižlová.

Nové pneumatiky? Prostě si je ukradl

Vrchlabí - Nečekaný pohled se zjevil majiteli pneuservisu ve Valteřické ulici ve Vrchlabí, když přišel do práce. Neznámý pachatel mu odsud totiž odcizil pneumatiky a přístroj na jejich vyvažování. „Pachatel do objektu vznikl násilím. Protiprávním jednáním způsobil poškozenému škodu přesahující 200 tisíc korun. V případě dopadení mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení," sdělila za policii Šárka Pižlová.