Zejména starší z obviněných se měl činit. Kriminalisté mu kladou za vinu deset skutků majetkového charakterů, které spáchal na Trutnovsku. "Od druhé poloviny června do začátku září letošního roku měl odcizit obuv z bytového domu, několik mobilních telefonů, ať už z domu, kam vnikl, nebo ho měl poškozené vytrhnout z ruky, či v jednom případě majiteli odcizit z kapsy. Dále měl vniknout do bytového domu, stodoly a také na oplocený pozemek u domu a zde pak odcizit jízdní kola. V neposlední řadě měl odcizit věci ze dvou vozidel. Poškození přišli o autorádio, kameru, kabelku s peněženkou, penězi, doklady, mobilním telefonem, šperky a dalšími osobními věcmi," vylíčil pestrou minulost policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Pouze v jednom případě se muži měli trestné činnosti dopustit společně. Za užití odcizených klíčů se zmocnili osobního vozidla Chevrolet s úmyslem ho později prodat. Automobil však policisté včas zajistili a předali zpět majiteli. Oba muži posléze skončili v síti kriminalistů, kteří je zadrželi. Celková hodnota odcizených věcí je vyčíslena na téměř 175 tisíc korun.

Starší muž je stíhán vazebně, přičemž byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost již pravomocně odsouzen a brány věznice opustil loni v srpnu. Nyní mu proto v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Druhý muž je dále stíhán na svobodě a při vynesení odsuzujícího verdiktu je ohrožen dvouletým trestem odnětí svobody. Také on má již z minulosti záznam v rejstříku trestů.

V souvislosti se šetřením ještě další možné trestné činnosti jednoho z obviněných se policie obrací také na veřejnost s žádostí o pomoc. Poznává někdo předmět (obrázek z roku 1943) na fotografii, nebo může poskytnout jakoukoli informaci k jeho původu?Zdroj: Policie ČRVýzva policie

V souvislosti s šetřením ještě další možné trestné činnosti jednoho z obviněných se nyní obracíme také na veřejnost s žádostí o pomoc.

Pokud někdo poznává předmět (obrázek z roku 1943) na fotografiích, nebo můžete poskytnout jakoukoli informaci k jeho původu a především majiteli, prosím kontaktujte telefonní číslo 974 539 651.

Děkujeme.