Obžalovaným je kladeno za vinu, že se nejdříve pokusili prodat společnosti Zempros Pelhřimov osm tisíc tun řepkového semene. Vzhledem k tomu, že kupujícímu obžalovaní nedoložili, že toto zboží vlastní, z obchodu sešlo. V obžalobě stojí, že tak chtěli firmu Zempros poškodit o téměř 12 milionů korun. Trojice obžalovaných byla úspěšnější v únoru a v březnu roku 2008, kdy nedodali již uhrazené semeno řepky olejné. Kupujícím tehdy byla obchodní firma Kučera a spol., která vyčíslila škodu na téměř 10,7 milionu korun.

Podle spisů Pavol Karvay na popud Jaroslava Žáka v srpnu 2008 uzavřel se čtyřmi zemědělskými firmami na Královéhradecku smlouvu na nákup řepkového semena. Obžalovaní od nich odebrali téměř 950 tun zboží za více než 10,8 milionu korun, které dále prodali. Karvay a Žák však dodavatelským zemědělským firmám dosud nic nezaplatili.

Jaroslav Žák si nyní již odpykává trest odnětí svobody za jiný podvod.

Hradecký krajský soud se zítra vrátí k případu, v němž již v září loňského roku vynesl rozsudek. Čtyřem ženám tehdy uložil podmínečné tresty za pokus o mnohamilionový podvod. Za základě falešné závěti jednoho zemřelého muže se pokusily uplatnit nárok na dědictví v celkové hodnotě přes 71 milionů korun, tržní cena však byla odhadnuta na více než 200 milionů korun. Odvolací vrchní soud však hradecký verdikt nad jednou z obžalovaných, Hanou Hákovou, zrušil a vrátil její případ krajskému soudu k dalšímu projednání.

Ve středu stanou před krajským soudem Michal Škuba a Šárka Veselá. Oba mají vyslechnout obžalobu, podle níž se měli dopustit loupeže.

V pátek se dalšího pokračování dočká hlavní líčení s dvaceti muži a ženami, kteří čelí obžalobě ze spáchání série pojišťovacích podvodů s motorovými vozidly a krádeží automobilů. Nezákonně si tak měli přijít na více než pět milionů korun, když dalších 1,6 milionu korun nezískali jen proto, že na podvodné jednání pojišťovny včas přišly.