To by majiteli nezpůsobilo až tak velkou újmu, ale on se zde ještě najedl, sebral některé věci a zmizel. Poškozený vyčíslil škodu na necelé 4 tisíce korun.

Sklepní kóje nebyla překážkou. Kolo je pryč

Dvůr Králové - Cyklistická sezóna sice končí, takový závěr si ale pětačtyřicetiletá žena ze Dvora Králové nepředstavovala. Musela se obrátit na policisty, protože ji někdo ze sklepní kóje ukradl horské kolo Apache černé barvy. Škodu vyčíslila na necelých 20 tisíc korun.

Nad žhářem, který pálil i slámu, spadla klec

Nová Ves nad Popelkou - Policie zadržela mladíka, který měl zakládat požáry na Semilsku. Muž z Lomnicka podle policie od července úmyslně založil pět požárů v Nové Vsi nad Popelkou a Syřenově. Nyní je stíhán vazebně, hrozí mu až osm let vězení. Novinářům to sdělil policejní mluvčí Petr Kmínek. „Přesná škoda bude stanovena až po odborném vyjádření, ale již nyní jde podle trestního práva o značné ztráty," uvedl mluvčí Kmínek. Motiv žhářských činů policie zatím nezná. První požár založil mladík 4. července v Nové Vsi nad Popelkou, kdy zapálil stoh. Shořelo více než 50 tun slámy. Následující den lehl popelem hospodářský objekt v obci Syřenov, ve kterém bylo uskladněno 70 tun slámy. Nepodařilo se zachránit ani krmný vůz, který byl v objektu zaparkován. Mladík podle policie také zapálil v Nové Vsi nad Popelkou stodolu a neobydlenou chalupu, zásyp na bažanty a založil i jeden lesní požár.