Pětapadesátiletý muž o uplynulém víkendu oznámil na linku 158, že nalezl na zemi v bytě ve Rtyni v Podkrkonoší bez známek života o čtyři roky starší spolubydlící. Kriminalisté prověřením tohoto oznámení však zjistili, že žena zemřela následkem úrazu hlavy. "Z těchto důvodů jsme v pondělí odpoledne zadrželi muže, proti němuž vrchní komisař zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví," konstatovala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muž pod vlivem napadl svého otce, incident vyřešila až zásahovka
VIDEO: Muž pod vlivem napadl svého otce, incident vyřešila až zásahovka

Obviněný muž nejprve „mlžil“, aby se vyhnul trestu. Nakonec však policistům přiznal, že v pátek popíjeli společně se ženou alkohol a pohádali se. Dále jí měl udeřit dle jeho slov do obličeje a ona upadla na nábytek a zůstala ležet na zemi. "Policisté s mužem osudný večer provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,42 promile. Lustrací jeho osoby bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl již v minulosti několikrát odsouzený," sdělila mluvčí.

Ilustrační foto
Bezdomovec vydíral své rodiče a bez povolení usedal i za volant automobilu

Vrchní komisař ve středu 25. října zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, což včera soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně. "V případě prokázání viny mu hrozí až šestnáct let vězení," informovala Šárka Pižlová.