Řidič během své „rychlé“ jízdy přejel vodorovnou čáru, předjížděl ostatní účastníky silničního provozu v místech, kde je to zakázáno a překračoval nejvyšší dovolenou rychlost, když obcí ujížděl i 170 km/h. Z České Skalice pokračoval na Jaroměř, poté z Heřmanic dále na Choustníkovo Hradiště, kde se mu při odbočování vpravo na Vlčkovice v Podkrkonoší „splašila“ motorka a po krátké jízdě „po zadním“, havaroval.

Ani to ho však nezastavilo a před policisty začal utíkat. Netrvalo to však dlouho a po použití donucovacích prostředků ho policisté zadrželi. Policisté 34letého řidiče motocyklu Honda vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol a také k podrobení se testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, což odmítl. Muž neutrpěl při pádu žádné zranění a po provedení všech úkonů byl ze zadržení propuštěn na svobodu.

Lustrací osoby vyšlo najevo, že má platný zákaz řízení motorových vozidel až do dubna 2025. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí 2letý pobyt ve vězení, zákaz řízení nebo peněžitý trest.

Případ šetří trutnovští dopravní policisté.