Pro prvního 33letého muže z Trutnovska si došli v pondělí 1. 8. 2022 a následně jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky.

Kriminalisté muži kladou za vinu, že během dvou let z medikamentů, které si dovážel z Polska, vyrobil 0,5 kg pervitinu a ten následně prodával dalším osobám, část užil sám. Pachatele sledovali několik měsíců. Provedenou domovní prohlídkou zajistili varnu, větší množství chemikálií k výrobě pervitinu, 10 gramů pervitinu a rostlinnou sušinu. Obviněnému muži je dále kladeno za vinu přechovávání 49,5g pervitinu, 22,27g rostliny konopí a 4 tablet extáze, které byly u něho nalezeny při kontrole před vstupem na nedávný hudební festival. Pokud muži bude prokázána vina, může být odsouzen k trestu odnětí svobody až na 10 let.

| Video: Youtube

Pro druhého 34letého muže si došli hned následující den na Hradecko. Ten měl od června letošního roku vypěstovat 159ks rostliny konopí, jejichž sklizeň si však vzali na starost policisté. Od chvíle, kdy se kriminalisté o muže začali zajímat, k jeho zadržení uplynuly pouhé dva týdny. Policisté při domovní prohlídce zajistili nejen rostliny konopí, ale i hnojivo a technologické příslušenství a vybavení k pěstování těchto rostlin. Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou podrobeny znaleckému zkoumání.

Díky skvělé práci všech zúčastněných, obvinil vrchní komisař  muže ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což hrozí v případě prokázání viny až 5 let ve vězení.