Na vloupačku do prodejny upozornil po desáté večer alarm. Přivolaní policisté se strážníky si při kontrole domu přes prosklené dveře všimli, že uvnitř je nějaký muž. "Hned na to někdo dokonce lomcoval zadními uzamčenými dveřmi. Policisté se proto hlasitě prokázali s tím, aby se muž vzdal, ale bez odezvy," oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Mezitím dorazili trutnovští psovodi a policisté z hradeckého pohotovostního a eskortního oddělení. Společně začali dům prohledávat. "Za nedlouho policejní pes Rusty skutečně vypátral uvnitř muže, který se do obchodu vloupal, a když zjistil, že dorazila policie, snažil se ukrýt. Policisté ho na místě zadrželi a skončil v policejní cele," upřesnil Lukáš Vincenc.

Druhý služební pes Obelix našel schovaný batoh s energetickými nápoji a alkoholem v celkové hodnotě necelých 800 korun, které se provinilec chystal odcizit. "V této chvíli si již 32letý muž od policejního komisaře vyslechl podezření ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu a dále je stíhán na svobodě. Nutno dodat, že provedená dechová zkouška u něho odhalila přítomnost alkoholu a také test na drogy vyšel pozitivně," sdělil Lukáš Vincenc.

Ke svému jednání se muž policistům přiznal. "Jako důvod vloupání uvedl, že nemá peníze, aby si věci koupil, tak se rozhodl je ukrást.Nyní mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.