V městské části Dvora Králové nad Labem ve Zboží řidiče zastavila ke kontrole policejní hlídka. Ta na majáku s nápisem stop vyzvala muže k zastavení. Šofér však zareagoval tak, že šlápnul na plyn a začal hlídce ujíždět směrem na Choustníkovo Hradiště, Kuks a Heřmanice, když se řítil rychlostí okolo 190 km/h.

Zdroj: Youtube

Když mu došlo, že tento závod nevyhraje a policistům neujede, najednou zpomalil na 40 km/h i mimo obec. "Po necelých deseti kilometrech ujíždění v polovině obce Hořenice zastavil a na výzvu policistů z vozidla vystoupil. Dvaačtyřicetiletý muž se policistům přiznal, že má platný zákaz řízení, což jim potvrdila i evidence," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dvouletý zákaz řízení, který měl muži vypršet v lednu 2021, mu mimo jiné udělil Okresní soud v Trutnově za řízení pod vlivem pervitinu. "Muž policistům není neznámý, protože v minulosti se už několikrát pokoušel ujet a museli ho pronásledovat. Nyní je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," upřesnila Kormošová.

Řidička pod vlivem alkoholu v Dolním Lánově zbourala plot a narazila do domu.
Řidička v Dolním Lánově v sobě měla dvě promile. Zbourala plot, narazila do domu

Policisté budou navíc zjišťovat, zda neporušil vládní nařízení, když byl mimo bydliště v době zákazu vycházení a navíc, zda použil vozidlo s vědomím majitele.