V dopoledních hodinách totiž neustále blokoval linku 158 neznámý muž, který během půl hodiny volal nejméně desetkrát. V podstatě nechtěl nic oznámit, pouze policisty hrubě urážel a byl vulgární.

Velmi smutnou událost oznámil po poledni muž z Kopidlenska, který uvedl, že mu zřejmě někdo otrávil jeho fenku vlčáka. Ráno kolem páté hodiny ji nakrmil a po deváté hodině dopolední již byla mrtvá. Nakonec po poradě s veterinářem usoudil, že ji nebude dávat na vyšetření a rovně nebude podávat žádné oznámení na policii.

Ve večerních hodinách vyjeli muži zákona do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde dva mladíci ve věku patnáct a šestnáct let kradli. V oddělení drogerie si do kapes nastrkali pěny na holení a krémy. Takto obtěžkáni se vydali k pokladnám, kde se snažili projít bez zaplacení. Daleko se však nedostali. Za pokladní zónou je zadrželi pracovníci místní ostrahy, kteří vše oznámili na policii. Hlídka pak mladšího z nich vyřešila v blokovém řízení pokutou ve výši 500 korun a se starším věc řeší jako přestupek proti majetku.

Na údajně hlučné vozidlo v Sedličkách upozornila v pozdních nočních hodinách jedna z místních obyvatelek. Hlídka na místě zjistila, že se zde pohybují čtyři vozidla, která zkontrolovala. Jejich osádky se však nedopustily žádného protiprávního jednání.

Dvanáct trestných bodů má na svém kontě dvaapadesátiletý řidič z okresu Rychnov nad Kněžnou, kterého po půlnoci kontrolovala policejní hlídka v Jičíně ve Foersterově ulici. V té době řídil osobní motorové vozidlo Daewoo Racer, a to i přesto, že má rozhodnutím Městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou do srpna letošního roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu hrozí až roční vězení.

Další řidič uvízl v policejní síti dvě hodiny po půlnoci v Jičíně v Argonské ulici. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, který řídil osobní motorové vozidlo Opel Ascona. Ten se pro změnu před jízdou řádně posilnil alkoholem. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1.9 promile alkoholu. A tak nejenže mu muži zákona zakázali další jízdu, ale navíc i on rozšířil řady řidičů, kterým byl zadržen řidičský průkaz.