Celkem šesti vloupaček se dopustili od března do začátku května. Násilím se vloupali do dvou obchodů s potravinami, vždy při tom poškodili výlohu. Násilně vnikli také do jednoho baru a restaurace. „Objektem jejich zájmu se také stala pokladna bobové dráhy a objekt půjčovny lyží a snowboardového vybavení, kam se pokusili rovněž násilně vloupat, avšak neúspěšně,“ oznámil policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zloději brali hlavně drogistické zboží, nealko nápoje, cigarety, tabák, dobíjecí karty telefonních operátorů a peníze. Ničili výlohy, vstupní dveře a v jednom případě i okna. „Uvnitř jedné provozovny měli dokonce rozbít několik kusů skleněného a porcelánového nádobí,“ upřesnil Vincenc. Předběžná škoda se tak vyšplhala na téměř 40 tisíc korun.

Starší ze zlodějů se v březnu navíc dopustil ještě dalších dvou vloupání. Na autobusovém nádraží ve Vrchlabí vykopl uzamčené dveře úklidové komory. Z ní ukradl košťata, lopaty, keramické umyvadlo a několik prázdných i plných pivních lahví. V Trutnově vypáčil dveře na veřejných toaletách a ze dveří odcizil kliku s mincovníkem a drobnými. „Poškození vyčíslili škodu na necelých 6 tisíc korun,“ upřesnil Vincenc.

Při zadržení u zlodějů kriminalisté zajistili několik kusů odcizených krabiček cigaret a balení tabáku. Ke svému jednání se následně při výslechu doznali.

Mladší ze zlodějů je stíhán na svobodě, hrozí mu až dva roky vězení. Starší je ve vazbě. „Muž byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Vzhledem k tomu, že porušil soudem uloženou podmínku, hrozí mu v případě odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí Lukáš Vincenc.