„Velké poděkování patří studentce, která před několika týdny zabránila obtěžování dívek. Všimla si totiž muže, který v autobuse obtěžoval nezletilé dívky, kontaktoval je a nevhodným způsobem se k nim vyjadřoval. Přestože ho studentka vyzvala, aby svého jednání okamžitě zanechal, muž v něm pokračoval a začal posléze oslovovat i další přítomné slečny. Studentka odvážně do komunikace muže s dívkami vstoupila a snažila se ho slovně usměrnit, aby svého jednání zanechal. Neváhala později dokonce vstoupit před tohoto muže, aby mladé bezmocné dívky sama ochránila, neboť se muž snažil i o fyzický kontakt," popsala sled událostí policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Policisté nyní případ řeší. Reagovalo na něho i vedení Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, které se rozhodlo odvážné studentce poděkovat. „To, jak se studentka zachovala, a jak svým všímavým a proaktivním chováním pomohla ochránit mladé slečny před obtěžujícím mužem, je úctyhodné. Projevila vysokou míru odvahy a odhodlání,“ uvádí Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, který přijel dívce před dalšími vrstevníky a spolužáky poděkovat, a to přímo do střední školy, kde studuje.

„Případ i nadále vyšetřujeme, a to pro podezření z trestného činu výtržnictví. Muž nadýchal 3,42 promile alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí.

Policisté upozorňují, že by si měli lidé vždy v takových případech co nejdříve přivolat na pomoc policisty na lince 158. Nikdy totiž není jasné, jak by mohl dotyčný na upozornění od veřejnosti zareagovat, a zda budou jeho reakce přiměřené.

Mohlo by vás zajímat: Na nádraží v Hronově srazil vlak člověka. Podívejte se na zásah hasičů

Zásah u osoby sražené vlakem pohledem hasičů. | Video: HZS Královéhradeckého kraje