Homola začal svou nezletilou příbuznou zneužívat na podzim roku 1999, tedy v době, kdy jí bylo 11 let. Pod záminkou léčby ledvin jí podával prášky, po kterých nad sebou ztrácela kontrolu. Později, když si dospívající dívka našla přítele, jí posílal dopisy a textové zprávy, ve kterých jí vyhrožoval, že pokud vše oznámí na policii, mohlo by se něco stát jejím dvěma mladším sourozencům. Hrozil jí také, že vyjde najevo, že měla něco společného se smrtí jejího spolužáka.

Nainstaloval také zařízení, kterým příbuznou odposlouchával. U dívky se rozvinula posttraumatická stresová porucha, která trvá dodnes. Poté, co své pravidelné zneužívání po téměř deseti letech ohlásila na policii, se od ní navíc odvrátila celá rodina.

Znalci Homolu popsali jako narušenou, výrazně manipulativní osobnost, která netrpí žádnou sexuální úchylkou. Dívka podle nich nemá sklony ke lži a její výpověď je věrohodná. Jiří Homola se ke zneužívání nikdy nepřiznal, podle něj se proti němu spikli jak příbuzná s jejím přítelem, tak i policie a soudy.

(čtk)